Dvoch košických chirurgov obvinili z podvodu v kauze pochybných plastických operácií

tiefenbach_tvnoviny.mp4
Zdroj: TV Markíza

Skrášľovací výlet na Slovensko organizovala súkromná agentúra. Nemocnica však o operáciách nič nevedela.

Operovali na čierno? Polícia obvinila dvoch košických lekárov z obzvlášť závažného zločinu podvodu. Pri plastických operáciách v nemocnici sa mali obohatiť o takmer štvrť milióna eur.

Fiktívne diagnózy a vymyslený cenník. Operovať mali najmä pacientky z Veľkej Británie.

Skrášľovací výlet na Slovensko organizovala istá súkromná agentúra. Nemocnica však o týchto operáciách nič nevedela. Podala trestné oznámenie a lekárov prepustila. Celú vec preverovalo ministerstvo i polícia, ktorá zistila, že v zdravotnej dokumentácii boli fiktívne diagnózy. V skutočnosti boli vykonané iné estetické zákroky, ktoré neboli účtované v súlade s cenníkom nemocnice. Bývalý primár a chirurg sa vraj takto obohatili o viac ako 215-tisíc eur. Polícia teraz oboch lekárov obvinila z obzvlášť závažného zločinu podvodu.

S bývalým nemocničným chirurgom sa reportér TV Markíza pokúšal spojiť na inom pracovisku. Lekár sa však neozval. Bývalý primár celú vec odmieta a od začiatku tvrdí, že o každej operácii v celej nemocnici, nielen na klinike plastickej chirurgie, je nemocnica informovaná prostredníctvom nemocničného informačného systému.

Nemocnica však chce svoje peniaze späť.


KOŠICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Plastická chirurgia

Dôležité udalosti