Domáce

Exkluzívne odhalenie: Na pojednávaní, kde Kočnerovi uznali prvú zmenku, sedeli až dve sudkyne

Ľuboš Tiefenbach.
Zdroj: TV Markíza

Okrem riadnej sudkyne sedela v súdnej sieni inkognito aj jej kolegyňa Denisa Cviková. Prečítajte si, akú mala úlohu.

Nové zistenie v kauze televíznych zmeniek. Na pojednávaní, kde Marianovi Kočnerovi uznali prvú zmenku, sedeli až dve sudkyne. Okrem Zuzany Maruniakovej, ktorá v kauze rozhodovala, bola v súdnej sieni inkognito aj Denisa Cviková. Podľa správ z Kočnerovej Threemy mala práve ona pomáhať pri procese a písaní rozsudku. Riadiť ju mala Monika Jankovská a za pomoc údajne Cviková dostala aj odmenu.

Vo videu si môžete pozrieť zábery z 26. apríla 2018. Na chodbe súdu čaká Marian Kočner, už o pár minút mu sudkyňa Zuzana Maruniaková potvrdí zmenku za vyše 8 miliónov eur. Keď Kočner vstupuje do pojednávacej miestnosti, pred ním ide dnu aj istá žena.

Podľa našich informácií je to bratislavská sudkyňa Denisa Cviková. Prečo ju zaujímalo pojednávanie, s ktorým nemala nič spoločné? Na to zrejme dávajú odpoveď správy z Kočnerovho mobilu, konkrétne nedávno zverejnená komunikácia s Monikou Jankovskou.

Monika Jankovská: To musím dať Denise. Zuza je jedna absolútna hlupaňa. Všetko riešila Denisa.

Bývalá štátna tajomníčka je podozrivá, že ovplyvňovala zmenkový proces a to cez sudkyňu Zuzanu Maruniakovú, ktorej zas mala pomáhať práve sudkyňa z Okresného súdu Bratislava I Denisa Cviková.

Podľa správ mali obidve sudkyne dokonca spolu osobne sedieť deň pred vynesením rozsudku. Neskôr mala Cviková Maruniakovej dokonca pomáhať aj pri jeho vypracovávaní.

Monika Jankovská: Včera som tu mala aj Zuzu aj Deni. Rozsudok pôjde bud. týždeň. Mala ho na 50 strán, tak som kázala okamžite skrátiť, lebo to nikto nebude čítať. Dena skontroluje cez víkend.

Cviková v čase, keď správy vyplávali na povrch reagovala, že Jankovskú aj Maruniakovú síce pozná, no poprela všetky podozrenia. Aj to, že by bola s Kočnerom v kontakte. Prečo ale bola na pojednávaní, ktoré sa jej nijako netýkalo, nám dnes nevysvetlila, na otázky zatiaľ nereagovala. Kočnerova Threema naznačuje, že Kočner sa plánoval Cvikovej odvďačiť.

Monika Jankovská: Daj jej nejaké eur fakt. Za pomoc.

Marian Kočner.: Samozrejme.

Podozrenia z ovplyvňovania sudcov vyšetruje špeciálny policajný tím, pred niekoľkými dňami bol v tejto veci vypovedať aj právny zástupca televízie Markíza, od ktorej žiada Kočner zmenky vyplatiť.

Oslovili sme aj právnika Mariana Kočnera, ktorý ho v civilnom spore zastupoval, no tvrdí, že on o druhej sudkyni v pojednávacej miestnosti nevedel.

Cviková zrejme bude musieť tieto okolnosti vysvetľovať pred špeciálnou komisiou súdnej rady. Včera komisia dostala mandát na to, aby preverili aj sudcov, ktorým mobily nevzali, no ich mená sú v Kočnerovej threeme.

Polícia odkazuje, že sa tejto kauze intenzívne venuje, zabezpečuje dôkazy a podľa našich informácií vyšetrovatelia vypočuli už viacerých svedkov.

Pozrite si aj reportáž našich kolegov


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.