Domáce

Poriadne prituhlo, začal padať prvý sneh

snezenie.jpg

Jesenné počasie je zrejme už minulosťou.

Zobudili sme sa do poriadne chladného rána. Po príjemných ranných teplotách sa nám poriadne ochladilo.

Podľa SHMÚ je najchladnejšie Kuchyni, Poprade a Žiline, kde je 0 stupňov. Bratislava aj Piešťany hlásia 1 stupeň, Košice 5 stupňov.

Na Chopku je -11 stupňov a sneží tu. Podľa SHMÚ ale prvý sneh začal padať už aj v Bratislave, Kuchyni, Previdzi, Žiline a Lieseku.

Jesenné počasie skončilo

Dnes sa nám citeľne ochladilo. Slovensko sa bude nachádzať v teplotnom pásme len od 0 do 5 stupňov a na severe bude ešte o pár stupňov chladnejšie.

Rozfúka sa studený severný vietor, ktorý bude ešte viac znásobovať pocit chladu. Miestami bude v nárazoch dosahovať až silu búrlivého vetra, čo je rýchlosť okolo 70 km/h.

Na cestách pozor

Nech už budete kdekoľvek ani dážď ani sneh neprospejú cestnej premávke, takže hrozí nebezpečenstvo šmyku. Na severe Slovenska bude snežiť aj trvalejšie a okrem toho zafúka búrlivý nárazový vietor, pri ktorom sa budú tvoriť snehové jazyky a záveje. Vietor môže skomplikovať riadenie aj na mostoch a otvorených priestranstvách. Dnes nám dá počasie na cestách poriadne zabrať, tak jazdite maximálne opatrne!

Bude veľmi chladno, tak sa oblečte teplejšie, a to najmä na severe Slovenska, kde očakávame aj celodenný mráz.

Na západe bude pondelok polooblačný a miestami sa budú tvoriť snehové prehánky, na juhu to budú zrážky zmiešané. Najvyššia denná teplota vystúpi na 0 až 4 stupne.

Na strednom Slovensku má byť polooblačno až oblačno, ale na severe bude obloha až zamračená a práve tu očakávame sneženie alebo snehové prehánky. Pozor bude tu fúkať nárazový vietor, ktorý môže dosahovať až silu víchrice. Na juhu bude zrážok menej, a teda snežiť má len ojedinele, skôr to budú zrážky zmiešané.

Na východnom Slovensku bude spočiatku oblačno až zamračené na mnohých miestach má snežiť alebo sa budú vyskytovať snehové prehánky. Na juhu to budú zrážky zmiešané. V priebehu dňa sa zrážky od juhu postupne zmiernia. Denná teplota vystúpi na -3 až 4 stupne.

Veterné počasie bude prevládať aj na horách, kde bude obloha zamračená a na viacerých miestach bude aj snežiť. V nadmorskej výške 1500 metrov bude -5 stupňov.

Biopredpoveď zostáva na 3, čo je mierna záťaž.

BRATISLAVA, TVNOVINY, SHMÚ

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.