Po reportáži TV Markíza chce opozícia vyzliecť sudkyňu Cvikovú z talára

Ľuboš Tiefenbach.
Zdroj: TV Markíza

Bola totiž na pojednávaní, na ktorom nemala byť.

Na pojednávaní, kde Marianovi Kočnerovi uznali prvú zmenku, sedeli až dve sudkyne. Okrem Zuzany Maruniakovej, ktorá v kauze rozhodovala, bola v súdnej sieni inkognito aj Denisa Cviková.

Podľa správ z Kočnerovej Threemy mala práve ona pomáhať pri procese a písaní rozsudku. Riadiť ju mala Monika Jankovská a za pomoc údajne Cviková dostala aj odmenu.

Na celú situáciu reaguje opozičná SaS. „Čo tam Denisa Cviková robila? Bola sa učiť od „absolútnej hlupane“, ako Zuzanu Maruniakovú nazývala Monika Jankovská, alebo len na ňu dohliadala, aby vykonala rozkazy šéfky ich skupiny? Podľa zákona je aj sudkyňa Denisa Cviková povinná dôsledne využívať stanovenú pracovnú dobu. Bolo to tak aj v tomto prípade? Alebo sú záznamy o tom, že sudkyňa Cviková mala v deň 26.4 2018 dovolenku?“ pýta sa poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre spravodlivosť Alojz Baránik.

Ak doteraz boli podozrenia voči sudkyni Cvikovej iba v rovine “údajne”, po týchto informáciách by Súdna rada SR podľa strany SaS nemala váhať ani sekundu. „Sudkyňu Denisu Cvikovú treba okamžite vyzliecť z talára. Okrem disciplinárneho stíhania vyzývame, aby riadne konali aj orgány činné v trestnom konaní,“ uzavreli liberáli.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Denisa cviková

Dôležité udalosti