Máme telefonát so sudkyňou Cvikovou, ktorá bola inkognito na súde o miliónových zmenkách

Nová iniciatíva Cesty pre Slovensko spísala základné body, ktoré najviac trápia bežných ľudí mimo hlavného mesta.
Zdroj: TV Markíza

Z vlaňajšej dochádzky vyplýva, že si kvôli pojednávaniu v kauze zmenky zobrala dovolenku.

Bratislavská sudkyňa Denisa Cviková bude musieť vysvetľovať. Na koberček si ju zrejme pozve komisia súdnej rady a preveruje ju aj ministerstvo spravodlivosti. Po jej vyzlečení z talára zároveň volá opozícia. Televízia Markíza včera informovala, že Cviková bola počas čerpania dovolenky inkognito na pojednávaní v kauze miliónových zmeniek, s ktorou nemala mať nič spoločné.

Denisa Cviková je sudkyňou okresného súdu v bratislavskom starom meste, no 26. Apríla 2018 ju naša kamera zachytila ako ide na pojednávanie v kauze televíznych zmeniek na súd v Petržalke.

Podľa správ z Kočnerovej Threemy mala práve ona pomáhať sudkyni Zuzane Maruniakovej, ktorá uznala prvú zmenku za vyše 8 miliónov eur. Údajne s ňou riešila postupy aj samotný rozsudok, pričom všetko to riadila Monika Jankovská.

Jankovská v Threeme: „To musím dať Denise. Zuza je jedna absolútna hlupaňa. Všetko riešila Denisa."

Cviková nám včera na otázku, prečo išla na pojednávanie, ktoré sa jej nemalo nijako týkať a či Maruniakovej v kauze zmeniek pomáhala, neodpovedala, vyjadrovať sa nechcela ani v stredu.

Celý telefonický rozhovor nájdete v priloženom videu


Otázky sme poslali aj hovorcovi súdu, no odpovede sme ani touto cestou od sudkyne nedostali.

Podľa komunikácie medzi Kočnerom a Jankovskou mala Cviková dostať za pomoc pri zmenkách odmenu.

Minister spravodlivosti dnes potvrdil, že sudkyňu už majú v hľadáčiku, a nevylučuje v tomto prípade ani podanie disciplinárky.

Pýtať sa jej bude aj špeciálna komisia Súdnej rady, ktorá má v tejto veci zasadnúť budúci týždeň. Oslovili sme aj predsedníčku súdnej rady, ktorá má takisto právomoc navrhnúť disciplinárne stíhanie.

Hovorkyňa Súdnej rady nám poslala písomné stanovisko: "Predsedníčka súdnej rady dotvára disciplinárny návrh v prípade jednej sudkyne. Zároveň požiadala komisiu, ktorá bola zriadená súdnou radou, o ďalšie informácie, aby mohla prípadne realizovať svoju zákonnú disciplinárnu kompetenciu aj v prípadoch iných sudcov."

Opozičná SaS sudkyňu Cvikovú vyzýva, aby nasledovala ďalších sudcov, ktorí sa už pre kontakty z Kočnerom vzdali talára.

Je zrejmé, že Denisa Cviková navštívila pojednávanie na inom súde v čase jej pracovnej doby, pýtali sme sa tak vedenia súdu, či o tejto jej aktivite vedelo a či to nejakým spôsobom odôvodnila.

Z archivovanej evidencie dochádzky z roku 2018 vyplýva, že menovaná sudkyňa dňa 26. 04. 2018 čerpala dovolenku.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Threema

Dôležité udalosti