Podnikateľ Janíček, obvinený z ohovárania sudcu Jankovského, sa nedopustil trestného činu

Uznesenie ešte nieje právoplatné.

Trenčiansky podnikateľ Ondrej Janíček, známy z kauzy nočného podniku Fatima, odchádzal s okresného súdu v Bánovciach nad Bebravou spokojný. Prokurátor ho obvinil z ohovárania okresného sudcu Jankovského, bývalého švagra Moniky Jankovskej.

Ešte v marci roku 2014 poslal Janíček predsedkyni okresného súdu v Považskej Bystrici list, v ktorom obvinil tamojšieho sudcu Jankovského z trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa. A to tak, že mal na objednávku bossa zločineckej skupiny Sýkorovcov, Petra Čongrádyho, rozhodovať o jeho väzobnom stíhaní. Sudcu v liste dokonca nazval rodinným sudcom Petra Čongrádyho.

"Tým, že napíšete nadriadenému list, nemôžete sa dopustiť žiadneho ohovárania. To, čo som tvrdil od začiatku, že to je iba šikanovanie a určitým spôsobom kriminalizovanie organizovanej zločineckej skupiny voči mojej osobe," uviedol na súde obžalovaný.

Zdá sa, že súd dal obžalovanému Janíčkovi za pravdu.

Janíček tvrdí, že rodina Jankovských sa dôverne pozná s bývalým mafiánom Čongrádym, pretože spolu vyrastali a poznali sa z Detského mestečka v Trenčíne. Pre 54-ročného podnikateľa je rozhodnutie okresného súdu v Bánovciach zatiaľ prvá lastovička v jeho kauzách.

"Všetky dôkazy, ktoré boli mnou navrhnuté, boli prijaté a jednoznačne bolo preukázané, že som sa nedopustil trestného činu ohovárania Róberta Jankovského," uviedol Janíček.

Okresný súd v tejto trestnej veci vykonal rozsiahle dokazovanie, vypočutých bolo 19 svedkov.

Trenčiansky podnikateľ hovorí o šalamúnskom rozhodnutí, spis totiž poputuje na okresný úrad. Sudca okresného súdu v Bánovciach nad Bebravou rozhodol, že skutok by mal byť prejednaný, ako priestupok.

"Po dvoch rokoch intenzívneho boja ďakujem okresnému súdu, že určitým spôsobom je to moje víťazstvo," uviedol Janíček.

Uznesenie ešte nieje právoplatné. Prokurátor si ponechal zákonom stanovenú lehotu tri dni na rozmyslenie podať sťažnosť. 


BáNOVCE NAD BEBRAVOU/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ondrej janíček

Dôležité udalosti