Aj keď je Bašternák za mrežami, stále vyšetrujú jeho nový prípad

Ladislav Bašternák na archívnej snímke.
Zdroj: TASR

Týka sa tiež neodvedenia dane a poistného.

Vyšetrovanie právoplatne odsúdeného podnikateľa Ladislava Bašternáka, najnovšie obvineného v apríli z neodvedenia dane a poistného, nie je zatiaľ stále ukončené a naďalej pokračuje.

"V prípade naďalej pokračuje vyšetrovanie. Bližšie informácie nie je možné poskytnúť," uviedol hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Koncom júna bratislavská krajská mu zamietla sťažnosť voči najnovšiemu obvineniu. Polícia obvinila podnikateľa 11. apríla v inej kauze neodvedenia dane a poistného, za akú bol v marci právoplatne odsúdený.

Po marcovom odsúdení Okresný súd Bratislava I vyhlásil konkurz na majetok podnikateľa, keď konkurznou správkyňou sa stala Lenka Ivanová. Tá mala začať zisťovať, aký má podnikateľ majetok. Ministerstvo spravodlivosti však avizovalo, že urobí dohľad u tejto správkyne. V druhej polovici októbra rezort spravodlivosti vo svojom stanovisku uviedol, že správcovia, ktorí si nevedia poradiť so zákonom, by nemali figurovať v dôležitých konaniach.

Podnikateľa v prvej trestnej kauze neodvedenia dane a poistného odsúdil 14. marca trojčlenný senát odvolacieho Krajského súdu v Bratislave na nepodmienečný päťročný trest odňatia slobody. Odpykáva si ho v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Ladislavovi Bašternákovi zároveň prepadol majetok v prospech štátu, keďže spôsobil škodu v značnom rozsahu. Podnikateľ sa deň po rozsudku prihlásil v bratislavskom Justičnom paláci, aby nastúpil na výkon trestu odňatia slobody, ktorý začal vykonávať vo väzení v Dubnici nad Váhom.

Pozrite si archívnu reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

 


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ladislav bašternák

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.