Majitelia nových bytov sa márne domáhajú reklamácie. Hrozí, že sa im na hlavu zrúti strop

Developer ich vraj ignoruje.

Hrozí, že sa im na hlavu zrúti strop. Majitelia nehnuteľností v novostavbe sa už skoro rok snažia reklamovať svoje zničené byty. Developer ich vraj ignoruje.

Projekt Nové Milko Jeden. Naposledy sme tu nakrúcali v septembri. Majiteľka bytu vtedy riešila zatečené plesnivé stropy, z ktorých dokonca vyrastali huby.

Správca bytoviek nám vtedy povedal, že sa problému venujú a čakajú na posudok, ktorý má určiť, kde je v rámci striech závada, aby ju odstránili.

V Miloslavove sme nakrúcali opäť. Pani Brázdovičová sa musela odsťahovať do podnájmu a v bojových podmienkach bývajú už aj jej susedia.

"V každej izbe sa nájde  fľak. Písali sme maily hromadne, samostatne a odpoveď bola, že stále sa to rieši, ale počúvame to už pol roka," vysvetľoval jeden z majiteľov bytu Michal Paučo.

S kompetentnými sme sa snažili spojiť znova. No na telefonáty ani správy nereagovali.

"Je nutné okamžite zdokumentovať túto škodu a podať reklamáciu voči zhotoviteľovi ten má 30 dní na to, aby zareagoval a aby vadu odstránil...keď sa nám nepodarí získať odstránenie je dôležité škodu zdokumentovať foto, video a osloviť znalca, ktorý nám zistí aká výška škody vznikla. V prípade,  že nám ju zhotoviteľ neodstráni ani v dodatočne primeranej lehote môžeme sa domáhať na súde, aby nám  bola táto škoda nahradená a musí nám to súd priznať," povedal advokát Peter Chrašč.

Viac sa dozviete v reportáži Lucie Hlaváčkovej:


BRATISLAVA/TV Markíza
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Developer

Dôležité udalosti