Matovič začal zbierať podpisy na odvolanie Glváča

Evelyn počas duelu
Zdroj: TASR

Verí, že za jeho odvolanie zahlasuje aj Most-Híd.

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič sa pokúsi pozbierať podpisy na opätovné zvolanie schôdze, na ktorej by mal čeliť odvolávaniu podpredseda parlamentu Martin Glváč. Informoval o tom na sociálnej sieti.

Odôvodnil to tým, že "o dnešku je zrejmé, že Fico sa vo svojej nenávisti voči mne a Pellegrinimu zacyklil - a bude držať Glváča "najust", "lebo Matovič" a "lebo Pellegrini".


Ako ďalej v statuse napísal, chce využiť druhú šancu na zvolanie schôdze aj pre to, že "Bugár sa nechal počuť, že sa mu chvíľkovo dostavil zdravý rozum a svedomie - a že našu ďalšiu schôdzu na odvolanie Glváča podporí - patrí sa to využiť."


Zdroj: Facebook/Igor Matovič

Predseda Smeru-SD Robert Fico by na mieste Glváča odišiel z funkcie hneď po tom, ako by voči sebe vyvodili zodpovednosť opoziční politici, ako Richard Sulík (SaS) či Matovič.

Fico  utorkovej (5. 11.) vyhlásil, že najväčšie kauzy Mariana K., ktorý je obžalovaný z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, sú z čias vlády Ivety Radičovej.

V súvislosti s Glváčom zopakoval svoje slová, že má jeho podporu. "Budem rešpektovať každé rozhodnutie, ktoré Martin Glváč urobí. Každé jedno," zdôraznil. Poukázal pri tom na selektívnu mieru zodpovednosti voči Smeru-SD. Podľa jeho slov komunikácia Mariana K. s Glváčom dokazuje, že sa spolu poznali dlhšie obdobie, nechcel však posudzovať jej obsah.

Fico pripomenul, že sa s Marianom Kočnerom poznali viacerí politici a viacerí sa s ním aj stretli. Podľa svojich slov sa s ním aj on osobne stretol na niekoľkých oslavách. "On bol všade. Vy ste z neho urobili celebritu," povedal zástupcom médií. Na otázku o svojom bývaní v komplexe Bonaparte odpovedal, že v budove už od leta nebýva. Tvrdí tiež, že Marian K. v nej nikdy nebýval.

Nezaradená poslankyňa a podpredsedníčka mimoparlamentnej strany Za ľudí Veronika Remišová vyzvala Glváča na odchod z parlamentu. "Je už po Dušičkách, ale slovenská verejnosť je stále traumatizovaná, že vrcholní predstavitelia štátu, justície a prokuratúry odmietajú vyvodiť zodpovednosť za svoje zlyhania," skonštatovala.

Dôveru v štát a spravodlivosť podľa nej možno obnoviť len vtedy, ak na čele štátnych inštitúcií budú stáť ľudia, ktorí neudržujú styky s mafiou. "Je potrebné začať s Martinom Glváčom a pokračovať s ďalšími predstaviteľmi v justícii a na prokuratúre," vyhlásila.

Glváč mal v parlamente koncom októbra čeliť odvolávaniu pre jeho údajnú komunikáciu s Marianom Kočnerom. Poslanci však neschválili program mimoriadnej schôdze. Glváč následne informoval, že svoje rozhodnutie oznámi čoskoro.

Komunikáciu medzi Glváčom a Marianom Kočnerom cez aplikáciu Viber zverejnil líder hnutia OĽaNO Igor Matovič. Tvrdí, že Glváč mal vedieť o viacerých kauzách Mariana Kočnerom, napríklad, že si nominoval svojho človeka do funkcie zástupcu riaditeľa Slovenskej informačnej služby. Líder OĽaNO tvrdí, že Glváč klamal o tom, že sa s podnikateľom od roku 2012 nestretol.

Glváč tvrdenia odmietal, podal pre ne aj trestné oznámenie. Tvrdil, že Matovič pácha trestnú činnosť, ak zverejňuje jeho údajnú komunikáciu. Trval na tom, že sa s Marianom K. nestretol od roku 2012. Rovnako poprel tvrdenia vyplývajúce z jeho údajnej komunikácie s Marianom Kočnerom, zverejnenej Denníkom N, o tom, že si s ním mal dohadovať biznis. Články o Threeme považuje za cielenú diskreditáciu jeho osoby a strany Smer-SD.

BRATISLAVA/zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti