V závlahovom kanáli nachádzajú mŕtve srny. Chodia sa tam napiť, no nakoniec sa utopia

V kanáli ležia mŕtve telá už niekoľko týždňov.

Išli sa napiť, no živé už odtiaľ nevyšli. V závlahovom kanáli v Štvrtku na Ostrove neďaleko Dunajskej Stredy objavili mŕtve srny. Ich telá tam ležia už niekoľko týždňov. 

V kanáli sme našli päť uhynutých sŕn. Keď je ale vlhko z napájadla sa nedostanú.

Divá zver sa do kanála chodí napiť, no vyjsť bezpečne na breh nedokáže. Betón po oboch stranách je klzký. V hlbokej vode tak zostávajú srny uväznené až sa nakoniec utopia.

V závlahovom kanáli ročne zahynie päť až desať sŕn. Takto to je vraj od konca šesťdesiatych rokov minulého storočia, keď ho vybudovali. Podľa poľovníkov je najvyšší čas spraviť  opatrenia.  

Kanál spravuje štátny podnik Hydromeliorácie v Bratislave. O probléme s divou zverou údajne nevedeli. Oplotiť 52 kilometrový úsek po oboch stranách by bolo pre nich vraj finančne náročné a betónové panely odstrániť nemôžu.  

Od polovice júla do polovice augusta je srnčia ruja. A tak je dosť pravdepodobné , že srny čakali potomstvo. Poľovníci uhynutú zver čo najskôr z vody odstránia a budú so správcom  hľadať  riešenia, aby si divá zver nešla do závlahového kanála každoročne po istú smrť. Kedy to, bude štátny podnik povedať nevedel.

Reportáž spracoval Roman Ruttkay


DUNAJSKÁ STREDA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Srna

Dôležité udalosti