Popri kontrole sudcov zastupuje sudkyňu z Kočnerovej Threemy. Mišík konflikt záujmov nevidí

Pritom práve Súdna rada má kontrolovať sudcov, či sa neprevinili morálne alebo inak.

Konflikt záujmov? Televízia Markíza zistila, že jeden z členov súdnej rady zároveň zastupuje, ako advokát, sudkyňu z Kočnerovej Threemy.

Pritom práve Súdna rada má kontrolovať sudcov, či sa neprevinili morálne alebo inak. Právnik Michal Mišík ale žiadny konflikt záujmov vo svojej dvojjedinej úlohe nevidí.

Michal Mišík je členom Súdnej rady od 1. februára 2018. Do funkcie ho navrhol poslanec Smeru Róbert Madej. Hlasovali o ňom v parlamente. Tak sa dostal, dovtedy neznámy právnik, ktorý v minulosti obhajoval napríklad klientov nebankoviek, do Súdnej rady.

Vo funkcii bol Mišík rok a pol, keď policajti Národnej kriminálnej agentúry zaistili mobily piatim sudcom. Vyšetrovatelia odhalili obludné podozrenia z ovplyvňovania súdnych rozhodnutí. To všetko vyplynulo z Kočnerovej Threemy.

No a z Kočnerových správ medzi ním a bývalou štátnou tajomníčkou vyplýva, ako mali ovplyvňovať kauzu miliónových zmeniek. Prvú z nich, vyše osemmiliónovú, odklepla sudkyňa okresného súdu Bratislava V Zuzana Maruniaková.

Marian Kočner: “Zuza ako?”
Monika Jankovská: „Dobre, aj keď je trochu vystrašená.“
Marian Kočner: “Tak nech robí, čo má. Lebo skončí „na Kuciaka”.

Zuzana Maruniaková je na materskej dovolenke, no a ihneď po akcii NAKA si našla právnika. V prípade trestného stíhania ju už od augusta zastupuje člen súdnej rady, advokát Michal Mišík. Podpísala mu plnú moc.

Pritom práve súdna rada má dohliadať na prehrešky sudcov a ich predsedníčka navrhuje disciplinárky. Mišík meno svojej klientky tajil pred kolegami a šéfka rady nám potvrdila, že sa to dozvedela až 31.októbra.

Viac zisťovala Zuzana Ferenčáková


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Súdna rada

Dôležité udalosti