Domáce

Najbližšie dni si poriadne užijeme. Nezničia nás horúčavy

Teplo v parku
Zdroj: Shutterstock.com

Ďalší júnový týždeň sa začne veľmi priaznivým počasím.

Dnes postupoval cez naše územie od severu smerom na juh studený front, ale bol veľmi nevýrazný a priniesol iba slabé zrážky. Po jeho prechode sa do vnútrozemia Európy opäť rozšíri od západu výbežok tlakovej výše, ktorá má stred v oblasti Britských ostrovov.

Teploty

Po prednej strane tejto tlakovej výše k nám bude naďalej prúdiť chladnejší vzduch od severozápadu až severu, preto sa Slovensko bude aj zajtra nachádzať v teplotnom pásme 20 až 25 stupňov, pričom na severe bude zhruba o 5 stupňov chladnejšie.

Zdroj: Shutterstock.com

Hory

Kto nestihol túru dnes, tak sa pokojne na ňu môže vybrať zajtra. Počasie bude zväčša polooblačné a ak sa vyskytnú prehánky, tak naozaj iba zriedkavo. V 1500 m bude okolo 8 stupňov.

Bio

Bio zostáva aj zajtra na ideálnej 1, takže aj zajtra budeme pod vplyvom iba slabej záťaže.

Predpoveď na ďalšie dni

Ďalší júnový týždeň sa začne veľmi priaznivým počasím. V podstate od pondelka do štvrtka bude prevažne polooblačno, ale samozrejme nie je vylúčené, že sa niekde v horských oblastiach nevyskytne nejaká prehánka, prípadne v stredu a vo štvrtok aj búrka z tepla.

Denná teplota sa bude pohybovať v intervale od 18 na severe do 28 stupňov na juhu územia. Nuž a aj v noci sa nám bude pri týchto teplotách celkom dobre spať.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti