Troch Slovákov odsúdili za obchodovanie so ženami v Škótsku

Zuzana Čaputová na oslavách 30. výročia pádu Berlínskeho múru v Berlíne.
Zuzana Čaputová na oslavách 30. výročia pádu Berlínskeho múru v Berlíne. Zdroj: SergeBertasiusPhotography/shutterstock.com

Prihlásilo sa 14 obetí.

Troch Slovákov odsúdili za obchodovanie so ženami v Škótsku. Trebišovčania pôsobili ako súčasť organizovanej skupiny, ktorá ženy lákala na prácu do Veľkej Británie.

Tie potom skončili zosobášené s Pakistancami. Mladé ženy svojich "manželov" pred tým nevideli. Informuje o tom portál noviny.sk.

V prípade sa prihlásilo až 14 obetí, číslo vraj nemusí byť konečné. Organizovanú skupiny rozbila Národná jednotka boja proti nelegálnej migrácii s britskými kolegami. Jedna z obetí sa dostala na Slovensko. Tá sa pred časom vyjadrila, že deň pred sobášom dostla 500 euro a potom v deň sobáša ďalších 500."

Jednu z obetí trojica predala budúcemu ženíchovi za 10-tisíc libier priamo na ulici v Glasgowe. Nepálčan ju následne aj napriek tomu, že bola tehotná, znásilňoval.

Hlavou gangu bol 61-ročný Vojtech Gombár. A "prácu" robil s Janou Šándorovou aj Rastislavom Adamom. Tresty si budú odpykávať v Škótsku.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Obchodovanie s ľuďmi

Dôležité udalosti