Do Mečiarovho hnutia vstúpila známa tvár, na sneme volili predsedu

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Martina Lubyová.
Zdroj: TASR

Členovia hnutia mali ustanovujúci snem v Trenčíne.

Vladimír Mečiar, expremiér a exšéf HZDS, ešte koncom októbra oznámil, že sa vracia do politiky. Presnejšie, že vstupuje do hnutia Slovenská liga. A to spolu s bývalým poslancom HZDS Tiborom Cabajom a neúspešným kandidátom na prezidenta z roku 2014 Jozefom Behýlom.

Členovia hnutia mali ustanovujúci snem v Trenčíne, na ktorý prišlo asi 150 ľudí. Po boku Mečiara sa ukázala známa exposlankyňa SDKÚ Zuzana Kondrlíková-Plháková (43), ktorá má pôsobiť v predsedníctve strany. Píše o tom cas.sk.

Mečiara si aj zvolili za svojho predsedu.

„Aký bude výsledok, dnes ťažko predpokladať. Ideme do boja o moc, zmeny, aby sa tieto zmeny na Slovensku uskutočnili. Táto cesta vám dáva možnosť, aby ste si tento štát osvojili, rieši to, čo potrebujete s výhľadom na niekoľko rokov, nie od tlačovky k tlačovke,“ povedal Mečiar.

Prezradil, že politika je podľa neho v morálnom úpadku. „Došli sme k záveru, že treba vytvoriť politickú silu, ktorá by pôsobila zjednocujúco. Máme však nevýhodu - krátky čas do volieb a menšie ekonomické zdroje,“ pokračoval.

Programová kríza si podľa jeho slov žiada pomoc všetkých občanov. "Úlohy, ktoré treba splniť, sú také veľké, že musíme hľadať všetkých, ktorí chcú pomôcť a ísť do nového zápasu. Stávame sa straníkmi, aby sme spoločnosť viedli k hlbokej premene...Ideme do boja za zmeny. Kým ich nedosiahneme, nevzdáme sa, bez ohľadu na výsledky volieb. Ani sa nedáme, a ani sa nebojíme," povedal.

Slovenská liga vznikla premenovaním subjektu s názvom Nový parlament, ktorý na Slovensku pôsobí už roky.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vladimír Mečiar

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.