Domáce

Prejdite sa hlavným mestom cez jedinečnú virtuálnu prehliadku

Hlavné mesto Bratislava
Zdroj: shutterstock

Ponúka až 22 nových dominánt mesta.

Michalská brána, hrad Devín či Zoologická záhrada, aj to sú miesta v hlavnom meste, ktoré pribudli do projektu virtuálnej Bratislavy. Na virtuálnu prehliadku hlavného mesta sa môžu vybrať ľudia na stránke www.bratislava-city.pano3d.eu, ktorá po novom ponúka nielen 22 nových panoramatických záberov dominánt mesta, ale i novú technológiu.

Pozrite si virtuálnu prehliadku Bratislavy TU!

Pred letnou sezónou tak do projektu virtuálnej prehliadky Bratislavy pribudli viaceré dominanty i mnohé sakrálne objekty. Virtuálne sa návštevníci internetovej stránky môžu pozrieť napríklad aj na most Apollo, Novú budovu SND či do Sadu Janka Kráľa, ale i na Vajanského nábrežie či na Železnú studničku.

Zdroj: shutterstock

Pred letnou sezónou na stránke virtuálnej Bratislavy nedoplnili len obsah, ale radikálne zmenili aj technológiu spracovania prehliadok. Novinkou je kompletné prepracovanie celého projektu na novú technológiu (HTML5), ktorou už disponujú všetky najnovšie internetové prehliadače bez podpory FLASH-u.

Prezentáciu virtuálnych prehliadok si tak záujemcovia môžu spustiť a ovládať už aj na mobilných zariadeniach a tabletoch. Nechýba ani interaktívne prepojenie na mapu či ovládanie každej zo zvolených prezentácií. Tie si možno napríklad otáčať, priblížiť či vyhľadať základné informácie.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.