Sudkyňa z Kočnerovej Threemy prvýkrát na verejnosti! Odklepla Kočnerovi zmenky

Komisia si predvolala aj Cvikovú a Pažúra.

Sudkyňa Z Kočnerovej Threemy prvýkrát na verejnosti! Zuzana Maruniaková, ktorá obžalovanému podnikateľovi odklepla zmenku, sa postavila pred špeciálnu komisiu súdnej rady.

Okrem nej prišli aj ďalší. Medzi nimi i sudkyňa Denisa Cviková, ktorá jej mala podľa pokynov Moniky Jankovskej pri procese pomáhať. Na súdnej rade sa objavili aj vyšetrovatelia zo špeciálneho tímu NAKA.

Sudkyňu Zuzanu Maruniakovú si špeciálna komisia predvolala, aby vysvetlila, prečo mali policajti záujem o jej mobil a aj ďalšie medializované informácie. Maruniakovú mala pri zmenkovom procese riadiť bývalá štátna tajomníčka a pomáhať jej kolegyňa Denisa Cviková. Vyplýva to z komunikácie medzi Jankovskou a Kočnerom.

Na otázku, čo hovorí na to, že Jankovská ju označila za „absolútnu hlupaňu", Maruniaková nereagovala. Chcela odísť inkognito bočným vchodom.

Ďalšia sudkyňa, ktorú Jankovská v Threeme spomína, Denisa Cviková, vyšla z budovy súdnej rady počas toho, ako nám predseda špeciálnej komisie hovoril, čo sa od nich dozvedel.


Cviková sa vyjadrovať nechcela. Komisii vysvetľovala, prečo sa zjavila na rozsudku Zuzany Maruniakovej v kauze osemmiliónovej zmenky. Podľa predsedu špeciálnej komisie Dušana Čima sú kamarátky a išla ju tam podporiť.

Aj meno ďalšej sudkyne, tentokrát z Najvyššieho súdu, padlo v Kočnerovej threeme. Nora Halmová ale odmieta, že by rozhodovala čokoľvek v prospech Mariana Kočnera. „Som bola z toho veľmi prekvapená, pretože išlo o komunikáciu o mne bezo mňa a som v takej dosť nepríjemnej situácii," povedala.

No a posledný z dnes vypočutých sudcov bol predseda okresného súdu v Košiciach Adrián Pažúr. Na jeho zvláštne rozhodnutia v kauze firmy blízkej Kočnerovi v spore s Unipharmou upozornil práve Ján Kuciak. „Som asi jediný sudca v Slovenskej republike, ktorý je šikanovaný za svoje rozhodnutie, ktoré bolo potvrdené odvolacím súdom a Ústavným súdom SR," povedal Adrian Pažúr.

Aj on sa spomína v Kočnerových správach. Ďalší dvaja sudcovia neprišli. Komisia teraz vyhodnotí, čo si vypočuli a v závere odporučí predsedníčke Súdnej rady, či na niekoho má podať disciplinárku alebo nie. „V rámci objasňovaní sme sa dozvedeli aj informácie, ktoré sme ani nečakali, že sa dozvieme," povedal Čimo.

Prišli aj vyšetrovatelia zo špeciálnej skupiny Hmla. Práve oni riešia všetky podozrenia voči sudcom z Kočnerovej Threemy. V rukách niesli spisy, ktoré si od nich vyžiadali. Zatiaľ ale nikoho neobvinili.

Reportáž spracovala Zuzana Ferenčáková.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zuzana maruniaková

Dôležité udalosti