Lenivosť si nechceme priznať, skrývame ju za pohodlnosť

Odborník radí, že treba povedať čo nás poteší.

Lenivosť. To je vlastnosť, ktorú si ani veľmi nechceme priznať. Skrývame ju za pohodlnosť. Podľa odborníka Roberta Krauseho vo vzťahu sa druhá strana skrýva napr. pred tým, že nechce pre polovičku vymyslieť program.

Tvrdí, že ak by tak robili, neboli by vo vzťahoch napätia a problémy. Radí, že treba druhej strane povedať to, čo nás poteší. Dôležité je, aby sme to vyslovili ako prosbu, nie ako príkaz.

Ako zistíte, či je to príkaz alebo prosba? Odpoveď nájdete vo videu.

Kto je Robert Krause?

Psychológiu začal študovať pred viac než 10 rokmi. Počas štúdia na vysokej škole napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Pracoval ako dobrovoľník na detskej onkológii a taktiež s telesne a mentálne postihnutými deťmi. Pôsobil tiež ako dobrovoľník Svetovej organizácie UNICEF a viedol prednášky pre projekt Školy pre Afriku.

V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 13 národností. V súčasnosti zastrešuje predmet Behaviorálna ekonómia v Španielsku na Univerzite v Manrese a vedecký modul aplikácie neuropsychológie v Montessori metóde v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Je vysokoškolským učiteľom Katedre pedagogickej a školskej psychológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa.

Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér- Ellie a Lori.

BRATISLAVA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti