Dôvera medzi Marčekom a Szabóom sa po vražde naštrbila, tvrdí priateľka jedného z nich

19tokovaMORATOR_tvnoviny.mp4
Zdroj: koláž TV Markíza

Potvrdzujú to aj prepisy z komunikácie medzi Andruskóom a bývalým vojakom.

Šokujúce slová o vzťahu Miroslava Marčeka a Tomáša Szabóa! Ich vzájomná dôvera sa vraj po vražde novinára naštrbila. Vyplýva to z výsluchu priateľky Tomáša Szabóa. Krátko pred zadržaním jej dokonca povedal, že ak mu Marček bude stáť v ceste, tak zmizne.

Bratranci Tomáš Szabó a Miroslav Marček. Prvý bývalý vyšetrovateľ, ďalší zase vojak. Obaja majú blízko k zbraniam. Okrem vraždy novinára, či podnikateľa z Kolárova, čelia aj ďalším obvineniam. Mali sa podieľať na prípravách vrážd prokurátorov a advokáta.

No a práve v tomto období, konkrétne v lete 2018, sa ich vzájomné vzťahy podľa priateľky jedného z nich naštrbili. Predtým si vraj dôverovali. Marček podľa nej vnímal dokonca bratranca ako svoj vzor.

Potom ale akoby uťalo. Szabóovi sa podľa nej nepáčilo, že Marček sa s viacerými vecami zdôveruje svojej priateľke. Potvrdzujú to aj prepisy z komunikácie medzi Zoltánom Andruskóom a Tomášom Szaboóm.

Slovo „darček" znamenalo zbraň. Podľa vyšetrovateľa sa Andruskó a Szabó obávali, že Marček priateľke prezradí niečo o vraždách. Dôkazom by mala byť aj táto správa.

Vráťme sa ale k výsluchu partnerky Tomáša Szabóoa. Jej slová potvrdzujú narušenie dôvery medzi bratrancami. Szabó jej v lete 2018 spomínal, že mu Marček stojí v ceste. No a ak v tom bude pokračovať, tak zmizne.

Nepovedal jej však nič konkrétne a nehovoril ani o tom, že by mal z bratranca strach. Obom senát špecializovaného trestného súdu predĺžil väzbu. Podľa hodnotení z ústavov ani jeden z nich nebol disciplinárne potrestaný ale ani odmenený. Tomáš Szabó sa vraj k ostatnými obvineným správa slušne a dodržiava všetky predpisy.

Miroslav Marček je na „samotke". V obžalobe sa píše, že o to dokonca požiadal sám. Záujem o zaradenie do práce vraj neprejavil. Ako sa ich vzťahy vyvinuli, o tom sa zrejme presvedčíme až na hlavnom pojednávaní na súde.

Prípad dlhodobo sleduje reportérka Zuzana Ferenčáková.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti