Státisícová krádež v rodinnom dome v Limbachu: Zmizli aj šperky, lupiči sú na úteku

Zlodeja neodradili ani kamery.

Megakrádeže v bratislavskom kraji neutíchajú. Z rodinného domu v Limbachu zmizli šperky za státisíce eur. Rovnakým spôsobom sa pokúšali zlodeji dostať aj do trezora v dome exministra hospodárstva.

Ani kamerový systém neodradil zlodeja, aby sa v pondelok podvečer vlámal do rodinného domu v Limbachu. Po pár minútach odišiel s poriadnym balíkom. Škoda, ktorú majiteľom spôsobil, je zatiaľ vyčíslená na vyše 300-tisíc eur.

"Vyšetrovateľ kriminálnej polície začal vyšetrovanie vo veci obzvlášť závažného zločinu krádeže," potvrdili policajti.

Policajti po neznámom páchateľovi intenzívne pátrajú. Prehľadávali okolie a od susedov v okolí pýtali záznamy z bezpečnostných kamier.

Stopy zlodeja hľadali aj vo vinohrade, odkiaľ mohol sledovať pohyb domácich. V lese pod Karpatmi by sa mohol ľahko stratiť. Podobným spôsobom sa pokúsili dostať do trezora nedávno aj exministrovi hospodárstva Jirkovi Malchárkovi, ten potvrdil, že jeho dom pri lese je vyhľadávaným terčom zlodejov. 

Rodina z Limbachu ale verejnosti známa nie je, polícia hľadá akúkoľvek stopu, ktorá by ich priviedla k zlodejovi. Obracia sa s prosbou o pomoc aj na verejnosť.

"Ak ste v pondelok podvečer zaznamenali pohyb neznámych osôb kontaktujte prosím políciu," dodali policajti.

Viac v reportáži Braňa Tomagu


LIMBACH/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Limbach

Dôležité udalosti