V prístave našli na smrť zbitú Violu (†34). Polícia vysvetľuje, prečo týždeň mlčala

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Facebook/JŠ Best English

Učiteľka angličtiny mala početné zranenia po celom tele.

V bratislavskom prístave, podľa našich informácií pod žeriavom medzi Prístavným mostom a Mostom Apollo, našli mŕtve telo 34-ročnej učiteľky Violy. Polícia ešte minulý týždeň v pondelok ráno prijala oznámenie o náleze podchladenej ženy v bratislavskom prístave.

Ženu tam našli s početnými zraneniami po celom tele. Privolaní záchranári sa ženu pokúsili oživiť, avšak bezúspešne. Privolaný súdny lekár na mieste cudzie zavinenie nevylúčil ani nepotvrdil a pre zistenie presnej príčiny smrti bola nariadená pitva.

"Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci zločinu zabitia. Na základe výberovej príslušnosti si dnes prípad následne prebral odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave," potvrdila polícia na sociálnej sieti.


Taktika utajenosti

Polícia dodáva, že o tomto prípade nebolo možné verejnosť ani novinársku obec skôr informovať z dôvodu, aby nedošlo k zmareniu dôležitých procesných úkonov, ktoré v tom čase prebiehali.

"Často je pre vyšetrovanie vhodná taktika utajenosti, keď sa napríklad páchateľ trestného činu nedozvie z médií postup polície vo vyšetrovaní. Vďaka tomu môže vyšetrovateľ dobehnúť náskok páchateľa a získať významné informácie," vysvetľujú policajti.

Ľudí ubezpečujú, že ak by vyšetrovanie preukázalo, že je ohrozená verejnosť, táto informácia by bola okamžite zverejnená na sociálnych sieťach Policajného zboru a v médiách.

Ako prvá o prípade informovala televízia JOJ s tým, že žena mali brutálne zbiť a zrejme aj znásilniť.

Učila angličtinu

Viola bola učiteľkou angličtiny v Bratislave, pochádzala zo Sniny. Jej kolegovia hovoria o nej ako o usmievavej a priateľskej osobe. V jazykovej škole pripravili na utorok aj spomienku, v rodnej Snine má mať pohreb.

zdroj: Facebook/Jazyková škola Best English

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti