VIDEO: Pri Prešove budujú najzložitejšiu križovatku na Slovensku. Toto všetko bude spájať

Iveta Maászová
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

„Myslím si, že pokiaľ sa toto všetko postaví, v Prešove bude na 30 rokov pokoj s cestami," povedal Árpád Érsek.

Práce na prešovskej križovatke ulíc Levočská a Obrancov mieru sú v závere. Ako v pondelok v Prešove informoval minister dopravy a výstavby SR Árpád Érsek (Most-Híd), v súlade s harmonogramom pokračujú aj práce na stavbe D1 Prešov západ - Prešov juh.

„Kým nebude hotový celý úsek rýchlostnej cesty R4 až po Kapušany, pomôžu dopravu v meste zlepšiť aj tieto opatrenia na už existujúcej ceste," povedal Érsek s tým, že stavba bude odovzdaná o mesiac.

Čo sa týka prác na stavbe juhozápadného diaľničného obchvatu mesta Prešov, aj tie podľa Érseka pokračujú v súlade s harmonogramom, pričom dodávateľ deklaruje dokončenie diaľnice v júni 2021.

V súčasnosti najdôležitejšou stavbou na kritickom úseku cesty je výstavba križovatky Vydumanec. Je to mimoriadne technicky zložitá križovatka, ktorá sa v takomto rozsahu na Slovensku ešte nebudovala," dodal generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Ján Ďurišin.

Podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Eurovia SK Róberta Šinályho sa na ňu napájajú dva diaľničné úseky, ako aj cesty I., II. aj III. triedy.

„Je to veľká spleť križovatiek, nie je to riešené jednou kruhovou križovatkou. Zo všetkých smerov sú navádzacie komunikácie na ostatné smery, takže bude to pre jazdu veľmi komfortná križovatka, trošku náročnejšia pre orientáciu," vysvetlil.

„Myslím si, že pokiaľ sa toto všetko postaví, v Prešove bude na 30 rokov pokoj s cestami. Dúfam, že aj ostatné stavby pôjdu tak ako táto," uzavrel minister.


PREŠOV/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Diaľnice

Dôležité udalosti