V unikajúcom aute zastrelil Tomáša (†17), dnes obžalovaný policajt čelil súdu

anjeli havaria_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Vladimír Nemčok od začiatku tvrdí, že urobil všetko tak, ako mal.

V unikajúcom aute zastrelil pred dvomi rokmi tínedžera, v utorok sa preto postavil pred súd. Policajt Vladimír Nemčok podľa obžaloby prokurátora porušil niekoľko predpisov.

Jeho snaha zastaviť uháňajúce auto sa tak skončila smrťou 17-ročného Tomáša. Nemčok sa ale od začiatku bráni, že urobil všetko presne tak, ako mal.

Na súde v Žiari nad Hronom sa mu pozrela do očí aj matka nebohého Tomáša. O strašnej udalosti hovoriť nechcela, aj Tomášova stará mama roky po smrti vnuka prežíva ťažko.

Čo presne sa vtedy stalo? Policajná hliadka si všimla auto, ktoré im v rovnaký deň už raz vysokou rýchlosťou uniklo. Vybrali sa preto za ním, no vodič začal nebezpečne zrýchľovať a údajne aj vytláčať policajné auto z cesty.

Policajti zapli zvukové aj svetelné signály, aby auto zastalo. Keďže sa tak nestalo, Vladimír Nemčok vystrelil trikrát do vzduchu, až potom cez otvorené okno zamieril na pravé zadné koleso auta. Guľka sa však nešťastne odrazila a Tomášovi na zadnom sedadle prestrelila pľúca.

Vodič unikajúceho auta, Michal, jazdil bez vodičského oprávnenia a na žiadne výzvy policajtov nespomalil ani nezastal. Auto krátko na to havarovalo. Už si odpykáva šesť a polročný trest. Na mieste nehody sa bezvládneho Tomáša pokúšal oživovať práve policajt Vladimír Nemčok. Už sa to, žiaľ, nepodarilo.

Odškodné si teraz od obžalovaného vymáha rodina nebohého Tomáša. Aby sudca mohol rozhodnúť o vine obžalovaného, musí ešte okrem iného vypočuť viacerých svedkov nešťastnej udalosti. Stane sa tak vo februári budúceho roka.

Viac v reportáži Martiny Kašiarovej


ŽIAR NAD HRONOM/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme žiar nad hronom

Dôležité udalosti