Prešovčanom sa nepáči vysoká cena za cykloprístrešky ani ministrov syn ako zhotoviteľ

Celkovo osem cykloprístreškov stálo takmer 300-tisíc eur.

Otázok okolo nových cykloprístreškov v Prešove je mnoho. Najskôr neboli ľudia spokojní s ich umiestnením, teraz sa im nepáči vysoká cena. Mesto, ale aj firma, ktorá parkoviská pre bicykle za takmer 300-tisíc realizovala, si to nemyslí.

Každý z ôsmich cykloprístreškov chráni kamerový systém, je elektronicky uzamykateľný, je napájaný solárnymi panelmi, má servisný stojan, software prepojený na mestský úrad a zmestí sa doň až 28 bicyklov.

Aj keď má cykloprístrešok takú výbavu, Prešovčania by sumu jedného prístrešku odhadli na menej, než v skutočnosti stál.

Celkovo 95 percent z celkovej sumy získalo mesto z eurofondov, z mestskej pokladnice doplatili zvyšných päť percent. Parkovacie zariadenia pre bicykle robila firma Cykloprojekt. Prešovčanov však prekvapilo meno, ktoré sa za zákazkou skrýva.

„Pýtame sa, prečo musela tieto prístrešky stavať firma syna ministra Érseka? Nemáme tu šikovných ľudí? Je to veľmi podozrivé. Firma z opačného konca Slovenska robí v Prešove," hovorí cykloaktivista René Polačok.

Minister Érsek sa odmietol k tejto záležitosti vyjadriť, nakoľko vraj ide o biznis jeho syna. Jeho syn Attila, konateľ firmy Cykloprojekt, tvrdí, že ich spoločnosť vyhodnotili ako úspešnú s najnižšou cenou.

Cykloprístrešky mesto uviedlo do užívania pred dvomi týždňami a momentálne sú v skúšobnej prevádzke. Zatiaľ sú prázdne, no vyšší záujem o dočasné odloženie bicyklov očakávajú začiatkom jari.

Viac v reportáži Veroniky Bozdošovej


PREŠOV/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Árpád Érsek

Dôležité udalosti