Opitý topil partnerku v rieke, opäť o ňom rozhodoval sudca

Incident sa stal v Bánovciach nad Bebravou.

Vypil si a zaútočil na partnerku. Mladú mamičku dokonca topil aj v rieke. Roman v utorok stál pred senátom krajského súdu. Rozhodovalo sa, ako dlho bude za svoje činy pykať.

Na priateľku zaútočil počas prechádzky s dieťaťom v kočíku v Bánovciach nad Bebravou. Mal ju schmatnúť za kabát a popritom sa jej mal vyhrážať zabitím. Následne s ňou prišiel k potoku, s tým že ju utopí.

Obkročmo stál nad poškodenou, oboma rukami ju držal za kabát a celé telo tlačil pod hladinu vody, pričom nemohla dýchať. Po asi minúte ju pustil.

Neskôr ju podľa svedka začal mlátiť, ťahať za vlasy, až ju zhodil na zem a kopal do nej. Následne prevrátil kočík, z ktorého vypadlo dieťa.

Svedok ich napokon ochránil, policajti následne Romana zaistili. Ten od začiatku vinu nepopieral a ľutoval, čo spravil. Okresný súd mu pôvodne vymeral trojročný trest.

Prokurátorke sa ale trest zdal nízky. Podľa nej je Roman recidivista a za mrežami by mal byť dlhšie. Už v minulosti mal totiž problémy so zákonom, najmä keď bol pod vplyvom.

Senát krajského súdu nakoniec rozhodol, že Romanovi trest zvýši, a to na päť rokov. Rozhodnutie okresného súdu preto museli napraviť a trest navýšiť o dva roky.

Viac v reportáži Petra Zimana


TRENČÍN/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Trenčín

Dôležité udalosti