Kočner na nahrávke hovorí, ako v minulosti pomohol Širokému

Marian Kočner.
Marian Kočner. Zdroj: TV Markíza

Vyplýva to z nahrávky z jeho mobilného telefónu.

Marian Kočner údajne falšoval dôkazy v prípade, kde figuroval oligarcha Juraj Široký. Vyplýva to z nahrávky z jeho mobilného telefónu. Všetko sa to pritom malo diať priamo na generálnej prokuratúre a pravdepodobne s vedomím Dobroslava Trnku.

Keď sa pred štyrmi rokmi Kočner stretol s podnikateľom Michalom Suchobom, rozhovor s ním si nahral. Spolu mali rozoberať Kočnerove problémy s daňami a ovplyvňovanie kontrol, no reč prišla aj na Juraja Širokého.

Kočner na nahrávke hovorí, ako Širokému v minulosti pomohol, keď sa mali vyšetrovatelia zaujímať o jeho účty vo Švajčiarsku.

Kočner už stíšeným hlasom dodáva, ako Širokému sľúbil, že tento problém vybaví. A podľa nahrávky ho vybavil na generálnej prokuratúre, ktorej v tom čase šéfoval Kočnerov kamarát Drobroslav Trnka.

Akého trestného stíhania sa dožiadania týkali z nahrávky jasné nie je. Pýtali sme sa na polícii, či súvislosti s Chemolakom alebo prípadne Drôtovňou niečo vyšetrovali alebo vyšetrujú a či preverujú aj údajné falšovanie, odpovede sme zatiaľ ale nedostali.

Polícia pritom disponuje touto nahrávkou vyše roka, včera nám potvrdili iba toľko, že podozrenia riešia.

Na generálnu prokuratúru sme sa obrátili, no reakcia nám dnes neprišla. Nie je tak jasné, či Kočner skutočne dokumenty od Švajčiarov sfalšoval alebo si to len vymyslel a pred Suchobom sa chválil. Juraj Široký tvrdí, že Kočner vraj preňho nikdy nič nevybavoval.

Viac v reportáži Reného Medzihradského


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Dobroslav trnka

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.