Vytýčili termín hlavného pojednávania v prípade vraždy Jána Kuciaka

Zasadnutie bude verejné.

Špecializovaný trestný súd vytýčil na štvrtok 19. decembra prvé pojednávanie v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Obžalovaní sú Tomáš Szabó, Alena Zsuzsová, MIroslav Marček a Marian Kočner.

Média o tom informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjaková s tým, že predbežné prejednanie obžaloby bude v budove Justičnej akadémie v Pezinku. Predsedníčkou senátu je Ružena Sabová.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 21. októbra na ŠTS v Pezinku pre šesť skutkov, z toho dve úkladné vraždy. Obžalovaní sú vo väzbe.

 "O termíne verejného zasadnutia sme informovaní. Dali sme návrh, aby takéto verejné zasadnutie súd vykonal. Na ňom prednesiem výhrady voči vedeniu vyšetrovania," zareagoval obhajca Marek Para.

Termín verejného zasadnutia s ďalším obvineným v prípade Zoltánom Andruskóom, ktorý uzavrel s prokurátorom dohodu o vine a treste ešte nie je známy.

Podľa obžaloby si mal Kočner objednať vraždu novinára u Aleny Zsuzsovej koncom roka 2017 resp. začiatkom roka 2018 z dôvodu pomsty za články, ktoré odkrývali jeho ekonomickú trestnú činnosť. Vyšetrovací spis má viac ako 25-tisíc strán a desiatky príloh, medzi ktorým sú aj zaistené finančné prostriedky a cennosti. Obžaloba má 93 strán.


Okrem vraždy novinára čelia Marček a Szabó aj obžalobe z vraždy podnikateľa z Kolárova Petra Molnára. Toho mali podľa obžaloby ÚŠP zavraždiť v roku 2016 so zámerom lúpeže.

Okrem dvoch spomínaných vrážd obviňuje prokurátor Marčeka, Szabóa a Kočnera aj z nedovoleného ozbrojovania.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Dvojicu mladých ľudí zavraždili 21. februára 2018 v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm. Za jeho vraždu zaplatil objednávateľ minimálne 70-tisíc eur.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme All for jan

Dôležité udalosti