Intenzívne vyšetrovanie smrti angličtinárky (†34): Polícia obeť identifikovala na druhý deň

Zapálená fľaša s horľavinou v Smižanoch.
Zdroj: facebook/Viola Macáková

Nahlásili ju ako nezvestnú.

Prípad lektorky angličtiny Violy Macákovej (†34), ktorú našli v bratislavskom prístave, otriasol Slovenskom.  Po tom, čo o ňom polícia týždeň neinformovala, sa začalo vynárať množstvo otázok.

Objavili sa totiž informácie, že mŕtvu ženu nevedeli niekoľko dní identifikovať. Polícia však v stredu popoludní zverejnila na sociálnej sieti status, kde toto tvrdenie vyvrátila.

"Po skone nájdenej ženy bolo prioritou zistiť jej identitu. Keďže nemala pri sebe žiadne identifikačné doklady, bol tento proces značne sťažený. Aj napriek tomu už nasledujúceho dňa, (čo je pre podobné prípady značne krátka doba), bola žena identifikovaná. Dovtedy policajti a ďalší odborníci skúmali, aké typy zranení žena utrpela, čo jej ich mohlo spôsobiť, ako sa na mieste nálezu vyskytla, a ďalšie podobné informácie a úkony," konštatovala polícia.

Neinformovanie verejnosti o prípade odôvodňuje polícia vyšetrovacou taktikou.

Zdroj: Facebook/Polílcia Slovenskej republiky 

Telo mladej ženy našli v bratislavskom prístave pod žeriavom medzi Prístavným mostom a Mostom Apollo. Polícia ešte minulý týždeň v pondelok (11. 11.) ráno prijala oznámenie o náleze podchladenej ženy v bratislavskom prístave. Našli ju s početnými zraneniami po celom tele. Privolaní záchranári sa ju pokúsili oživiť, avšak bezúspešne. Súdny lekár na mieste cudzie zavinenie nevylúčil ani nepotvrdil, viac bude známe po pitve. Podľa doteraz zverejnených informácii mohla byť zbitá na smrť a znásilnená.

Kriminalisti na prípade intenzívne pracujú, zaoberajú sa rôznymi verziami a zbierajú nové dôkazy. Polícia povie k prípadu viac, akonáhle to bude možné a neohrozí sa tým dolapenie páchateľa.

Reportáž do Televíznych novín pripravil René Medzihradský.


Včera ste v správach mohli vidieť túto reportáž, ktorú vyrobil Dominik Matulaj:


BRATISLAVA/zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti