Naď: Stal som sa nepriateľom štátu, pretože som vstúpil do politiky

Kouč Ruska Stanislav Čerčesov v kvalifikácii ME 2020 v San Maríne.
Zdroj: TV Markíza

Pellegrini pre jeho obvinenie zvoláva bezpečnostnú radu.

Jaroslav Naď považuje svoje obvinenie za absurdné a podľa jeho slov sa to stalo iba pre to, že vstúpil do politiky a stal sa nepriateľom štátu. Je presvedčený, že neprezradil utajovanú informáciu.


„Dnes som sa dozvedel, že boli nasadené všetky možné aj nemožné prostriedky na moju diskreditáciu. Som zhrozený z toho, že ide o zneužívanie štátnych orgánov na politický boj. Len tento rok som zachránil miliardu eur na obrane. Budem aj naďalej informovať o týchto zlodejinách. Neprestanem. Môžu sa rozliať aj na kolomaž," vyhlásil.

Podrobnejšie sa k svojej kauze nevyjadril, urobí tak vo štvrtok (21. 11.) po výsluchu na NAKA. Naznačil, že na jeho prípade robili 18 mesiacov. „Sledujú moje podnikanie a nemajú nič. Začnú si vymýšľať Balciarove konštrukcie," konštatoval.

Svoje obvinenie spája Naď s osobou šéfa Vojenského spravodajstva Jaroslavom Balciarom, na ktorého majetkové pomery upozornil prostredníctvom médií.

Povedal, že mal jednu z najvyšších bezpečnostných previerok, ktorú má iba pár ľudí na Slovensku.

Premiér Peter Pellegrini požiadal riaditeľa Vojenského spravodajstva Jána Balciara o stretnutie. Informovať sa chce o povahe a rozsahu protiprávneho konania zo strany bývalého zamestnanca rezortu vnútra Jaroslava Naďa. z OĽaNO a jeho možný dosah na ohrozenie záujmov SR. Toho vyšetrovateľ NAKA obvinil z trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti.

Po rokovaní vlády popoludní oznámil, že chce zvolať na piatok (22. 11.) ráno stretnutie s predstaviteľmi bezpečnostných zložiek, teda vybranými členmi Bezpečnostnej rady SR. Diskutovať majú o oblastiach utajovaných skutočností a obrany štátu, na ktorých sa mal podieľať Jaroslav Naď. Ide podľa neho o viacero oblastí, ktoré vzbudzujú vážne podozrenia.

"Rozhodol som sa na piatok zvolať mimoriadne rokovanie niektorých členov Bezpečnostnej rady SR, aby sa oboznámili s kompletnou informáciou a mohli v prípade potreby konať vo svojich rezortoch," povedal premiér.

Na stretnutí sa majú zaoberať rozsahom toho, na čom všetko mohol Jaroslav N. participovať a aké aktivity vyvíjal. Pellegrini považuje za potrebné sa o situácii rozprávať, pretože to podľa jeho slov zasahuje aj do bezpečnosti a dôveryhodnosti Slovenska. Zdôraznil, že v súčasnosti nemôže bližšie hovoriť o kauze. "Naozaj ide o podstatne väčší rozsah jeho aktivít rôzneho typu, o ktorých teraz nemôžem hovoriť," povedal premiér s tým, že po piatkovom stretnutí bude o situácii bližšie informovať.

Zároveň vysvetlil, že informácie nemá z policajného spisu, ale od spravodajských služieb. "Ako premiér mám právo sa oboznamovať s informáciami Vojenského spravodajstva a Slovenskej informačnej služby," skonštatoval.

Polícia v utorok (19. 11.) na sociálnej sieti informovala, že vyšetrovateľ NAKA obvinil Naďa z trestného činu ohrozovania utajovanej skutočnosti. "Podľa vyšetrovateľa mal J. N. žiadať utajované skutočnosti na ochranu záujmov Slovenskej republiky a následne ich vyzradiť ďalším osobám," napísala polícia.

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič v reakcii uviedol, že v prípade vypočúvania Jaroslava Naďa ide o pomstu zo strany Balciara, o ktorom zverejnil informácie, že záhadne vlastní desiatky nehnuteľností a nevie hodnoverne vysvetliť ich nadobudnutie.

BRATISLAVA, SLAVOŠOVCE/TASR, zg

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jaroslav naď

Dôležité udalosti