Je zmena zamestnania po štyridsiatke dobrý nápad? Odborníčka to povedala jasne

med games_tvnoviny.mp4
Zdroj: goodluz/shutterstock.com

Je to veľmi zaujímavý trend, ktorý súvisí s celoživotným vzdelávaním.

Je zmena zamestnania po štyridsiatke dobrý nápad? Možno aj vy ste si v mysli položili túto otázku. Odpoveď je veľmi jednoduchá. Koučka Zorka Inka Grohoľová to vrelo odporúča napriek tomu, že je to veľké rozhodnutie.

A prečo? Žijeme dlhšie, dlhšie pracujeme a ľudia v tomto veku majú za sebou 15 až 20 rokov kariéry v odbore, ktorý si vybrali. "Už nežijeme v dobe, keď sa po 40-tke čakalo na dôchodok. Máme pred sebou veľmi veľa rokov, ktoré môžeme naplno využiť," tvrdí odborníčka.

Naznačila, že práve toto je vek, kedy môžete úplne zmeniť zamestnanie a veľmi často sa to deje. Podľa jej slov ľudia, ktorí pracovali dve desaťročia v tvrdom biznise idú pracovať do nadačného prostredia, či ľudia pracujúci v zamestnaniach, ktoré postupne prestanú existovať, si hľadajú nové uplatnenie.

"Je to veľmi zaujímavý trend, ktorý súvisí s celoživotným vzdelávaním. Musíme si povedať, že pred 20 alebo 30 rokmi to tu nebolo. Celoživotne sa vzdelávali iba lekári a ľudia pracujúci v špecifických povolaniach. Ostatní vyšli zo školy, vedeli čo vedeli a potom s tým fungovali zvyšok kariéry. Teraz je úplne samozrejmé, že sa všetci učíme nové veci celý život. A to aj vtedy, keď ostaneme v jednej práci," tvrdí Grohoľová.

V Telerána vysvetlila aj to, prečo nie je výstrednosť chodiť po 40-tke na rôzne kurzy a prečo sú mladí ľudia vzorom pre ľudí v tomto veku.


BRATISLAVA/zg, Teleráno

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.