Vietnamci nemuseli zaplatiť za slovenský špeciál, ktorý použili na únos

Podľa vyjadrenia ministerky vnútra Denisy Sakovej dal jej predchodca Robert Kaliňák ústny pokyn k vystaveniu stornovacej faktúry.

Ešte v roku 2017 sa podľa nemeckých médií malo Slovensko podieľať na únose Vietnamca Trin Šuan Tana. Náš vládny špeciál ho mal aj s vietnamskou delegáciou previezť z Bratislavy do Moskvy.

Vtedajší minister vnútra Robert Kaliňák účasť Slovenska na únose odmietal, Vietnamci podľa neho zneužili našu pohostinnosť.

Vietnam nám za lietadlo použité pri únose dlhuje 17-tisíc eur. Najväčšou položkou na faktúre boli letiskové poplatky, tisícky eur nás stál aj letecký benzín. Nič z toho nám však nikdy nezaplatili.

Podľa vyjadrenia ministerky vnútra Denisy Sakovej dal jej predchodca Robert Kaliňák ústny pokyn k vystaveniu stornovacej faktúry.

Na všetko sme sa chceli spýtať aj exministra Kaliňáka, ktorý let aj objednal. Telefón nám však nezdvihol, a tak nevieme, aké mohol mať na skartovanie dôvody.

Podpredseda parlamentu Martin Klus by chcel Kaliňákovi faktúru zosobniť tak, ako to bývalý minister chcel spraviť exprezidentovi Andrejovi Kiskovi. Za lety do Popradu chcel od neho takmer milión eur.

Viac v reportáži Martina Petra


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti