Domáce

VIDEO: Tragická nehoda mikrobusu pred Malackami

Nehoda mikrobusu na D2.
Nehoda mikrobusu na D2 Zdroj: TASR

Vozidlo s 26 pasažiermi havarovalo na 32 kilometri.

Dvanásť zranených si podľa prvotných informácií vyžiadala nehoda mikrobusu, ktorá sa ráno stala na diaľnici D2 pred Malackami. Agentúru SITA o tom informovali z Operačného strediska HaZZ.

Zdroj: TASR

Vozidlo s 26 pasažiermi havarovalo na 32 kilometri. Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) už prijala deväť zranených.

Ako informovala jej hovorkyňa Petra Stano Maťašovská, štyroch, vrátane ťažko zraneného muža, transportovali záchranári do Nemocnice akad. L. Dérera, troch do Nemocnice Ružinov a dvoch do Nemocnice sv. Cyrila a Metoda.

Diaľnica D2 z Bratislavy do Malaciek je po nehode mikrobusu už prejazdná. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Karina Považanová.

Aké zranenia utrpeli?

Deväť účastníkov dnešnej dopravnej nehody minibusu na diaľnici D2 v smere z Bratislavy do Malaciek, ktorých záchranári transportovali do Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB), už vyšetrili.

Ako v tlačovej správe informovala hovorkyňa UNB Petra Stano Maťašovská, prevládali zranenia hrudníka, brucha a končatín. V nemocnici zatiaľ zostávajú štyria muži. Traja sú zranení stredne ťažko, pričom majú zlomené rebrá, utrpeli pomliaždeniny a tržné rany. Muž s ťažším zranením, ktorý je v Nemocnici akad. L. Dérera, má okrem úrazu hlavy aj zlomeninu kľúčnej kosti. Je stabilizovaný, pri vedomí a nie je v ohrození života.

Ako tiež uviedla Stano Maťašovská, štyroch mužov ošetrili na centrálnych príjmoch ambulantne. "Išlo o tržné rany, povrchové zranenia a v jednom prípade aj o zlomené rebro. Dôvod na hospitalizáciu nebol," povedala hovorkyňa UNB a dodala, že jedného z mužov práve ošetrujú a zatiaľ nevedia, či bude v jeho prípade potrebná hospitalizácia.


MALACKY/SITA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti