Nové skutočnosti o brutálne zabitej Viole (†34): Snažila sa odpútať od kresťanského spolku

Zapálená fľaša s horľavinou v Smižanoch.
Zdroj: facebook/Viola Macáková

Záhadou je stále miesto činu a čas, kedy mladú ženu dobili na smrť.

Nové skutočnosti o brutálne zabitej Viole Macákovej. Roky bola členkou kresťanského spoločenstva. Podľa informácií TV Markíza sa však v posledných týždňoch od nich snažila odpútať. O náboženský spolok sa už začala zaujímať aj polícia. Záhadou je stále miesto činu aj čas, kedy mladú ženu páchateľ dobil na smrť. Polícia vyšetrovanie ani v pondelok bližšie nekomentovala.

Viola, ktorú našli pred dvoma týždňami na smrť dobitú v bratislavskom prístave, patrila do spoločenstva Otcov Dom, ktoré je súčasťou apoštolskej cirkvi.

Učiteľka (†34) angličtiny bola členkou tohto spolku minimálne štyri roky. Na Facebooku často komentovala ich príspevky.

Spoločenstvo sa stretáva v nedeľu aj v priestoroch na Prievozskej ulici v Bratislave, údajne tam chodievala aj Viola, ona podľa našich informácií v nedeľu, teda deň predtým ako ju našli dobitú, na stretnutí nebola.

Pastor nám potvrdil, že ich spoločenstvo v uplynulých dňoch kontaktovala polícia, nič bližšie ale nateraz povedať nemôže. Polícia nepotvrdila, či prípad môže súvisieť s pôsobením Violy v tomto spoločenstva.

Podľa našich informácií sa však učiteľka angličtiny v poslednej dobe od tohto spoločenstva údajne snažila odstrihnúť. Túto verziu nám potvrdili aj v jazykovej škole, kde Viola pôsobila.

Je známe, kde ju našli, no otázne je miesto činu, ale mohlo by byť aj v prístave, kde je množstvo opustených budov.

Kriminalisti cez víkend spisovali všetky nehnuteľnosti v prístave a v najbližších dňoch zrejme priestory podrobne prehľadajú. Polícia sa k detailom z vyšetrovania nevyjadruje.

Polícia kauzu Violy Macákovej naďalej vyšetruje ako zabitie, bývalý vyšetrovateľ však tento postup spochybňuje, podľa neho mala polícia od začiatku k prípadu pristupovať ako ku vražde. "To vykazuje všetky znaky podcenenia tejto udalosti, je až nepochopoteľné, že to nie je úkladná vražda vzhľadom na tú závažnosť tých zranení," povedal exvyšetrovateľ Jozef Šátek.

Dlhoročný vyšetrovateľ takisto kritizuje aj minulotýždňovú prehliadku miesta, kde dobitú ženu našli. Tú kriminalisti urobili až po 11 dňoch. "To mali vykonať do 24 hodín, celá tá práca je akási chaotická oneskorená," dodal Šátek.

Reportáž pripravil René Medzihradský


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti