Z podvodu a machinácií obvinili troch starostov z okresu Martin

Opoziční poslanci.
Zdroj: TASR

Spolu s nimi vinia aj 47-ročného Martinčana.

Martinský policajný vyšetrovateľ obvinil troch starostov obcí v okrese Martin a 47-ročného Martinčana. Obvinenie sa týka zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a prečinu subvenčného podvodu, machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Podľa našich informácií ide o starostov obcí Ratkovo, Kláštor pod Znievom a Slovany.

Podstata obvinenia u všetkých troch starostov spočíva v tom, že mali koncom roka 2016 a 2017 požiadať Environmentálny fond o poskytnutie dotácií na sanáciu skládok s nezákonne umiestneným odpadom v ich obciach.

"Súčasťou žiadosti o dotáciu mal byť okrem relevantnej štúdie o existencii skládok aj výber dodávateľa realizácie projektu, ktorý boli povinní zabezpečiť v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní. Obvinení mali k žiadosti predložiť falošné doklady o existencii skládky odpadu a jej likvidácii. Napriek tomu, že mali vedomosť, že takýto odpad sa v ich obciach nevytvorí, respektíve nenachádza," uviedla Balogová.

"Podľa zistených informácií vybrali obvinení starostovia spoločnosti, ktoré vo všetkých troch prípadoch zastupoval 47-ročný Martinčan. Z Environmentálneho fondu bolo vyplatených 45.940 eur, 47.251 eur a 66.319 eur. V prípade naďalej pokračuje vyšetrovanie vykonávaním procesných úkonov. Všetci obvinení sú stíhaní na slobode," dodala krajská policajná hovorkyňa.


MARTIN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti