Kuriozita v parlamente: Poslanec Ondrej Dostál podal sám na seba trestné oznámenie

Dôvodom sú vyžrebované otázky na premiéra týkajúce sa kauzy Skripaľ.

Poslanec Ondrej Dostál podal vo štvrtok (28. 11.) na generálnej prokuratúre sám na seba trestné oznámenie.

Ako informuje na stránke Občianskej konzervatívnej strany, ktorej je predsedom, má podozrenie, že mohol spáchať trestný čin Ohrozenia utajovanej skutočnosti.

Odôvodňuje trestného činu sa mohol dopustiť tým, že na pravidelnú Hodinu otázok položil premiérovi Petrovi Pellegrinimu a ministrovi obrany Petrovi Gajdošovi otázky týkajúce sa informácií SIS a VOS o osobách, ktoré boli zapletené do kauzy otravy bývalého pracovníka ruských tajných služieb Sergeja Skripaľa.

"Za položenie otázok týkajúcich sa tejto kauzy svojmu známemu, ktorý má blízko k tajným službám, je vedené trestné stíhanie voči bezpečnostnému analytikovi a predstaviteľovi opozičného hnutia OĽaNO Jaroslavovi Naďovi a bolo voči nemu vznesené obvinenie pre ohrozovanie utajenej skutočnosti," píše opozičný poslanec na webe.

Pravidelná parlamentná Hodina otázok býva vždy vo štvrtok od 14.00 h, keď je riadne zvolaná schôdza. Prvých 15 minút odpovedá na otázky poslancov premiér, zvyšných 45 minút členovia jeho kabinetu. Otázky musia položiť poslanci písomne do stredajšieho obeda. Ich poradie určuje žreb.

Dostálove otázky  boli  vyžrebované ako otázky č. 5 a 23. na premiéra Petra Pellegrinio a ministrov otázky č. 6 a č. 18. Predsedu vlády zastupoval Richar Raši, ktorý však konkrétne neodpovedal na Dostálovu otázku.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Jaroslav naď

Dôležité udalosti