Pedofil zo Sabinova ide za mreže. Za sexuálne zneužitie dievčaťa (12) dostal štyri roky

K ohavnému čina sa priznal.

Za sexuálne zneužitie 12-ročného dievčaťa strávi za mrežami štyri roky. 58-ročného Sabinovčana Okresný súd v Prešove uznal vinným a uložil mu nepodmienečný trest s povinnou ochrannou sexuologickou liečbou. Prokurátorka i obhajca si ponechali čas odvolanie.

Na prvom pojednávaní sa muž k zneužívaniu priznal. Po vypočutí znalca z odboru psychiatrie a sexuológie mu senát už bez dokazovania viny uložil trest.

Veroniku (12) mal zneužiť v záhradnej chatke pred dvoma rokmi. Dievča má doteraz z toho traumu. "Snažíme sa, aby na to, čo zažila, čo najskôr zabudla," povedala jej mama Veronika Repaská.

Jozef bol pritom ich dlhoročný rodinný priateľ. K zlyhaniu si priznal a ospravedlnil sa tým, že sa vraj z toho už vyspovedal. „Opýtal sa, či mi môže dať pusu na prsník, dal mi ruku do nohavičiek,“ reagovala obeť Veronika.

Sabinovčan je momentálne vo vyšetrovacej väzbe za zneužívanie ďalších dievčat.  Okrem Veroniky mal zneužívať ďalšie dve dievčatá. „Keď sme boli v tej pivnici, tak začal masturbovať, i na tej záhradke chcel, aby sme sa vyzliekali, tam pri tom jazere a chytal nás za rozkrok,“ povedala obeť.

Polícia sa prípadmi začala zaoberať až po ich medializácii. Počet jeho obetí ale nemusí byť konečný. Ozývajú sa totiž ďalší ľudia, ktorých mal Jozef v detstve zneužívať.

Viac v reportáži Martina Jedináka


SABINOV/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rozsudok

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.