Sudca nezobral do väzby riaditeľa Tiposu a šéfa IT oddelenia

Obaja muži sú obvinení z legalizácie príjmov z trestnej činnosti aj z obzvlášť závažného porušovania činnosti pri správe cudzieho majetku.

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku (ŠTS), pracovisko Banská Bystrica, nezobral do väzby dve osoby zadržané v rámci utorkovej (26. 11.) razie v priestoroch spoločnosti Tipos, potvrdila to hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

"Sudca pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, nevyhovel návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) a prepustil obe osoby zo zadržania na slobodu, pretože nezistil existenciu dôvodov väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné, pretože prokurátor podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR," uviedla Kudjáková.

Ide o generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva spoločnosti Tipos Jána Barcziho a šéfa IT odboru Miloša Preleca. Obaja sú na slobode.

Ministerstvo financií SR Jána Barcziho odvolalo z funkcie generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva spoločnosti Tipos a.s. Fungovanie spoločnosti pokračuje v normálnom režime, o čom svedčí aj štvrtkové riadne rokovanie predstavenstva.

Obaja muži sú obvinení z legalizácie príjmov z trestnej činnosti aj z obzvlášť závažného porušovania činnosti pri správe cudzieho majetku.


BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ján Barczi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.