Kontrolór bratislavskej župy odhalil pofidérne faktúry za čiary na ceste. Čelí vyhrážkam

Zároveň na inkriminovanú firmu podal trestné oznámenie. Tá mu to vrátila a žaluje jeho.

Čiary na cestu nenakreslili, faktúry ale dodali. Kontrolór na bratislavskej župe tvrdí, že kraj platil svojej akciovke za práce, ktoré nikto nespravil. Župa tak mala prísť o dva a pol milióna, riaditeľ firmy však hovorí o chybách v kontrole.

Cesta z Borinky na Košariská je tak akurát pre jedno auto. Stredová čiara by na nej bola úplne zbytočná a povrch vozovky vyzerá tak, že tam nikdy žiadna ani nebola.

Napriek tomu krajský kontrolór pri kontrole na župe našiel faktúry firmy Regionálne cesty Bratislava, podľa ktorých ju tam maľovali.

Nešlo však len o túto jednu cestu, v celom kraji by ich vraj malo byť viac. Kontrolór navyše upozornil na to, že niektoré reálne namaľované čiary sa fakturovali viackrát. Župe mala podľa jeho zistení vzniknúť škoda dva a pol milióna eur.

Kontrolór po svojich zisteniach podal na Regionálne cesty Bratislava trestné oznámenie. Firma mu to vrátila a žaluje jeho. Podľa nej kontrolór pracoval s parciálnymi a neoverenými informáciami.

Polícia sa možno bude musieť zaoberať aj ďalšou vecou. Kontrolór totiž tvrdí, že sa mu niekto telefonicky vyhrážal. Okrem toho mali za ním prísť po rusky hovoriaci ľudia, aby sa do celej veci nemiešal.

Župa medzičasom pripravila viacero opatrení, ktorými posilnila svoj vplyv v Regionálnych cestách. Tie ale vlastní len z dvoch tretín, a nemôže tak napríklad vymeniť riaditeľa.

Až 32 percent a táto právomoc patria známemu finančníkovi Igorovi Rattajovi. Ten v piatok tvrdil, že mu firma takmer vôbec nezarábala a kraju je ochotný svoj podiel predať.

Viac v reportáži Martina Petra


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Faktúry

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.