Majetok rodiny šéfa vojenských tajných Balciara sa rozrástol. OĽaNO podalo podnet

Balciar musel ešte v marci svoj majetok vysvetľovať špeciálnemu parlamentnému výboru.

Od jadranského pobrežia až po Nízke Tatry. Šéf Vojenského spravodajstva Ján Balciar si vybudoval doslova realitné impérium. Na majetkové pomery jeho rodiny upozornil ešte začiatkom roka Martin Turček.

Balciar musel ešte v marci svoj majetok vysvetľovať špeciálnemu parlamentnému výboru. Tvrdil, že jeho príjmy sú čisté a nehnuteľnosti kúpil ako investície z platu štátneho zamestnanca.

Na jeseň sa ale o Balciarove majetky začala opäť zaujímať Národná kriminálna agentúra. Za všetko mohli medializované informácie okolo stavby jeho chaty v Nízkych Tatrách.

Balciar sa v tom čase snažil rodinný majetok obhájiť aj verejne, podľa Turčeka sa mu to ale nepodarilo.

Turček najnovšie upozornil aj na ďalšiu nehnuteľnosť v Balciarovej rodine. Ide o luxusný byt v Bratislave za približne dvestotisíc eur. Vlastní ho syn šéfa vojenského spravodajstva. Hodnota majetku rodiny Balciarovcov sa tak opäť zvýšila na asi tri milióny eur.

Na všetky novinky ohľadom nehnuteľností sme sa chceli opýtať aj samotného Jána Balciara. Minulý týždeň sa ale médiám vyhol na Bezpečnostnej rade a tento štvrtok zmizol bočným vchodom z rokovania parlamentného výboru.

Neskôr reagoval iba cez tlačovú agentúru. „Ceny nehnuteľností boli účelovo nadhodnotené vzhľadom na nadobúdacie ceny. V niektorých prípadoch až päťnásobne." Aj napriek tejto reakcii podáva OĽaNO na Balciara podnet na finančnú políciu.

Viac v reportáži Lukáša Zuzelku


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ján Balciar

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.