Diskriminácia v súťaži krásy: Misske odňali titul, pretože zistili, že je matka

Návšteva pre Barboru Bednaričovú
Zdroj: Instagram/veronika_didusenko

Nemohla sa tak zúčastniť prestížnej súťaže Miss World.

Najkrajšia žena Ukrajiny 2018 zverejnila svetu nehorázne pravidlá prestížnej súťaže Miss World. Niektoré ich „vstupné požiadavky" na Miss World sú diskriminačné, čo zažila na vlastnej koži. Svoju zlú skúsenosť zverejnila na internete.

Modelka Veronika Didusenková (24) pred rokom vyhrala národnú súťaž krásy. Zabezpečila si tak miesto v celosvetovej súťaži Miss World. Keď však organizátori zistili, že je matkou, odobrali jej titul a súťaži sa tak nemohla zúčastniť.

„Takéto diskriminačné praktiky nemajú čo robiť v 21. storočí," uviedla modelka na svojom Instagrame.

Veronika má dnes už 5-ročného chlapca a aj naďalej sa venuje modelingu. Rozhodla sa, že bude bojovať za svoje práva. Podnikne všetky právne kroky proti súťaži Miss World a jej vnútorným pravidlám.

„Chcem ich vyzvať a zmeniť to. Chcem si byť istá, že pravidlá súťaže pôjdu s dobou," uviedla v rozhovore v rádiu, dodáva BBC.

„Byť matkou a venovať sa aj svojej práci sa dá skĺbiť. Nijako ma to neobmedzuje. Dokážem byť profesionálnou a úspešnou modelkou aj dobrou matkou. Takže týmto pravidlám vôbec nerozumiem," uviedla Veronika.

Generálna riaditeľka Miss World uviedla, že k tejto problematike musia pristupovať opatrne, pretože sú celosvetovou súťažou, na ktorej sa zúčastňujú ženy z celého sveta a rôznych náboženstiev. Iný predstaviteľ súťaže krásy sa zase vyjadril, že je „nespravodlivé, aby dieťa bolo tak dlhý čas bez matky, zatiaľ čo ona cestuje po svete a pomáha charitatívnym organizáciám pre deti".

Veronika tvrdí, že keď cestuje, väčšinou berie so sebou aj syna. „Už videl množstvo krajín. Z môjho pohľadu je to pre neho prospešné a je vo veľa veciach bystrejší a vzdelanejší, ako iné deti v jeho veku," tvrdí modelka.

KYJEV/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme My ženy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.