Domáce

Vraha z Troch veží odvážali vysmiateho a opáleného ako z dovolenky

hecko rasterweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Pred tromi zavraždil svojho krajana.

Podozrivý z vraždy v bratislavských Troch vežiach bol cez víkend v Banskej Bystrici. Sudca tamojšieho Špecializovaného trestného súdu rozhodoval o tom, či pôjde do väzby alebo na slobodu. Kosovského Albánca, ktorý pred tromi rokmi na terase reštaurácie rozstrieľal svojho krajana, odviedli zo súdu v putách.Sudca rozhodol, že musí zostať vo väzbe. Obával sa, že by ušiel zo Slovenska. Jeton Vokrri. Tri roky sa ukrýval, no v apríli ho policajti konečne dostali. Obvineného muža zadržali v Slovinsku. Zatknutiu predchádzala naháňačka po tamojšej diaľnici. Televízii Markíza sa podarilo získať video z policajného zásahu.

Kosovský Albánec v auguste 2011 údajne zastrelil troma ranami svojho krajana na terase reštaurácie v bratislavskom komplexe Tri veže. Podľa polície išlo o pomstu. Na Vokrriho bol krátko po streľbe v Bratislave vydaný európsky zatykač. Dlho sa mu však darilo unikať. Pred rokom ho napríklad chytili v Taliansku, no keď mu kontrolovali doklady, podarilo sa mu opäť ujsť.

U nás je vyšetrovanie prípadu vraždy, v ktorej je hlavným obvineným, už ukončené. „Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry ukončil tento prípad návrhom na podanie obžaloby ešte v novembri v roku 2012," povedala Andrea Dobiášová, hovorkyňa policajného prezídia. To znamená, že nič nebráni tomu, aby sa proces s ním čoskoro začal. Ak mu dokážu, že vraždu plánoval, hrozí mu dvadsaťpäť rokov až doživotie.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti