Domáce

Na Slovensko prichádza svetoznámy reťazec, chváli sa dobrými cenami

Spoločnosť vznikla v Dubline v roku 1969.

Írsky odevný reťazec Primark vstúpi na Slovensko. Spoločnosť podpísala nájomnú zmluvu s Euroveou a otvorí tu svoju prvú prevádzku na Slovensku. Komplex na nábreží Dunaja zároveň avizuje 70-percentnú obsadenosť nových obchodných priestorov v extenzii.

Prevádzka zaberie na dvoch podlažiach 3660 štvorcových metrov (m2), na ktorých ponúkne dámsku, pánsku a detskú módu, ako aj doplnky do domácnosti či kozmetiku. Podľa majiteľa centra Petra Korbačku nové nákupné priestory v Eurovei sú takmer z troch štvrtín obsadené. Hlavnou stratégiou pri obsadzovaní extenzie bolo umiestnenie dobre fungujúcich a stabilných značiek.

Primark je medzinárodná maloobchodná sieť, ktorá ponúka najnovšiu módu, kozmetiku a domáce potreby za najlepšie ceny na top adresách veľkých miest. Spoločnosť vznikla v Dubline v roku 1969. V súčasnosti má viac ako 370 predajní s predajnou plochou presahujúcou 1.390.000 m2 v 12 krajinách.

Spoločnosť zamestnáva viac ako 75-tisíc ľudí. V poslednom finančnom roku (finančný rok 2018/2019) otvorila spoločnosť 15 nových obchodov, ktoré vytvorili viac ako 4500 pracovných miest.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti