Mladíkovi (19) z Galanty, ktorý brutálne zavraždil otca tyrana, znížili trest

Na výkon trestu musí nastúpiť do niekoľkých dní.

Už sa nedokázal pozerať ako otec terorizuje jeho matku a zavraždil ho. Odvolací súd v Trnave vo štvrtok definitívne poslal do väzenia devätnásťročného Dávida z Galanty. Otca zniesol zo sveta v spánku kuchynským nožom a robotníckym kladivom.

Dávid a jeho matka roky prežívali peklo. Muž (†41), údajný alkoholik ich psychicky a fyzicky týral. Čo sa dialo v dome, nikdy nikomu nepovedali.

„Obrovský strach mal zo svojho otca, ktorý sa im vyhrážal, že ak pôjdu na políciu, zabije ich," uviedol Daniel Lipšic, obhajca obžalovaného Daniela.

Chlapec tvrdí, že to, čo doteraz zažil, sa ani nedá nazvať detstvom.

Pred dvoma rokmi, keď vtedy sedemnásťročný Dávid počul mamu plakať, rozhodol sa zobrať spravodlivosť do vlastných rúk. Z dvora vzal robotnícke kladivo a išiel za otcom, ktorý spal opitý na posteli. Trikrát ho udrel do hlavy a sedemnásťkrát bodol nožom do chrbta.

„Bol to mimoriadne vystupňovaný afekt, ktorý takto zhodnotil najrenomovanejší znalecký ústav na Slovensku," hovorí Lipšic.

Po incidente sa mladík na polícii sám udal. Pred súdom sa priznal a svoj čin oľutoval. Prvostupňový súd ho odsúdil na štyri roky. Voči rozsudku sa dovolal. Krajský súd mu vo štvrtok znížil trest na polovicu.

„Fenomén týrania na Slovensku je veľmi vážny. Nikto z nás, alebo väčšina z nás si nevie predstaviť, čo môj klient a jeho mama zažívali od útleho detstva od osoby, ktorá by mala byť vzorom pre každého chlapca," uviedol obhajca obžalovaného Daniela.

Rodina muža pochovala a z domu sa po tragédii odsťahovala. Mladík si našiel priateĺku a plánujú spoločnú budúcnosť. Dávidova matka a príbuzní prežívali dnešný verdikt súdu ťažko.

Dávid je už dospelý. Hoci pokračuje momentálne v nadstavbovom štúdiu, je nútený ho prerušiť. Na výkon trestu musí nastúpiť do niekoľkých dní.


GALANTA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti