Nové detaily brutálnej vraždy podnikateľa Krajčiho, ktorú si mal u Sátora objednať Kudlička

Ľubomír Kudlička tvrdí, že likvidáciou Krajčiho sa mu veci len skomplikovali.

Tri milióny za vraždu podnikateľa. Likvidácia muža v Prievidzi pred rokmi spojila gangy. Takáčovcov a sátorovcov. Údajný šéf prvej z nich, Ľubomír Kudlička, si podľa vyšetrovateľa NAKA objednal likvidáciu muža u hlavy dunajskostredského podsvetia Ľudovíta Sátora. Televízia Markíza zistila aj ďalšie detaily tohto brutálneho činu.

Ľubomír Kudlička si podľa vyšetrovateľa objednal vraždu podnikateľa Romana Krajčiho dva až tri mesiace pred jej realizáciou. So šéfom dunajskostredskej mafie Ľudovítom Sátorom sa mal stretnúť v bratislavskej reštaurácii. Bolo pritom šesť rokov po tom, čo po Sátorovi policajti vyhlásili pátranie.

Kudlička mal Sátorovi ponúknuť tri milióny slovenských korún. Na ďalšom stretnutí odovzdať polovicu zo sumy ako zálohu a dodať bližšie údaje o obeti. Podľa uznesenia o väzbe Romana Krajčiho sledovali. Zisťovali jeho denný režim a zvyky.

Z posledného monitorovania pohybu obete vraj spravili aj video. Pred vraždou priviezol do Prievidze jeden zo sátorovcov vozidlo, ktoré odstavili inde. Nechali v ňom samopal vz. 61 tzv. „škorpión" s tlmičom. V deň likvidácie zbraň z neho vzali.

Strelec si na svoju obeť počkal pri dome. Paľbu spustil v momente, keď podnikateľ vystupoval z auta.

V dome žila jeho priateľka s deťmi. Stalo sa to tri dni pred Vianocami. Roman Krajči dostal 15 rán. Do hlavy, krku, hrudníka aj takzvanú ranu istoty. Vrahom má byť podľa našich informácií samotný šéf dunajskostredského gangu Ľudovít Sátor. Ten sa k tomu už vyjadriť nemôže, zabili ho vlastní.

Sátor tam nebol sám. V aute ho vraj čakal Zsolt Nagy, prezývaný Csonty.

Jeden až dva týždne po zločine sa vraj Kudlička so Sátorom stretli znova. Mal doplatiť zvyšok peňazí, píše sa v uznesení o väzbe. Motív vraždy bolo podľa jedného zo svedkov lyžiarske stredisko v Ružomberku. Podnikateľ Roman Krajči bol v tom čase zapletený do kšeftovania s pohonnými látkami. Figuroval v kauze Olejári. Bol aj vo väzbe. Presne dva roky pred likvidáciou sa dostal na slobodu.

Ľubomír Kudlička tvrdí, že likvidáciou Krajčiho sa mu veci len skomplikovali. Vo väzbe je pre obvinenie z úkladnej vraždy od začiatku novembra.

Objednávku a likvidáciu Romana Krajčiho opisujú podľa uznesenia viacerí svedkovia a aj jeden utajený.

Členovia dunajskostredskej mafie sú právoplatne odsúdení. Za vraždy a iné dostali vysoké tresty. Teraz po rokoch odkrývajú ohavné zločiny, ktoré spolu páchali. Rodiny viacerých zavraždených sa tak možno dozvedia, kto stál za smrťou ich blízkych.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.