Hanbí sa vaše dieťa? Pozorne ho sledujte

Ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

Dôležité je, aby ste mu vytvorili bezpečné prostredie na prežitie konfliktu.

Hanblivosť. Dobrá alebo zlá vlastnosť? To je vec pohľadu, ale ... V prípade detí je to súčasťou ich osobnosti. Ale ak sa vaše dieťa hanbí, mali by ste zvýšiť pozornosť.

Psychológ Robert Krause tvrdí, že takéto dieťa v kontakte s matkou sa cíti bezpečne a exituje bod, ako zvládnuť túto situáciu.

Radí, že rodičia by mali takéto situácie sledovať, aby pre svoje ratolesti vytvorili bezpečné prostredie na prežitie konfliktu.

Odborník v našej pravidelnej poradni vám odpovedie na otázku, ako sa postaviť k nepríjemným pocitom vašich detí.


Kto je Robert Krause?

Psychológiu začal študovať pred viac než 10 rokmi. Počas štúdia na vysokej škole napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Pracoval ako dobrovoľník na detskej onkológii a taktiež s telesne a mentálne postihnutými deťmi. Pôsobil tiež ako dobrovoľník Svetovej organizácie UNICEF a viedol prednášky pre projekt Školy pre Afriku.

V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 13 národností. V súčasnosti zastrešuje predmet Behaviorálna ekonómia v Španielsku na Univerzite v Manrese a vedecký modul aplikácie neuropsychológie v Montessori metóde v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Je vysokoškolským učiteľom Katedre pedagogickej a školskej psychológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa.

Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér- Ellie a Lori.

BRATISLAVA/Teleráno, tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti