Po Ficovi má na krku obvinenie aj Kiska

nehoda_tvnoviny.2.mp4
Zdroj: TASR

Súvisí s kauzou KTAG.

Polícia obvinila exprezidenta Andreja Kisku pre daňovú kauzu jeho firmy KTAG, informoval   hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Znalecké posudky majú poukazovať na zločin daňového podvodu.

Obvinenie prišlo deň po tom, čo polícia obvinila bývalého premiéra a predsedu Smeru Roberta Fica z hanobenia rasy a schvaľovania trestného činu.

Podvod podľa polície súvisí so zaúčtovaním daňových dokladov na predvolebnú a volebnú prezidentskú kampaň do účtovníctva spoločnosti, ktorá nemala takúto činnosť ako predmet podnikania.

"Obvinenie bolo vznesené predovšetkým na základe výsledkov znaleckých posudkov a zabezpečených listinných dôkazov, rozsiahleho dokazovania a výsluchov svedkov," dopĺňa Slivka. Kisku obvinili v utorok (3. 12.)

V prípade daňových káuz spájaných s Kiskom obvinili ešte začiatkom roka konateľa firmy KTAG Eduarda K. Stíhanie sa má týkať neoprávnenej vratky DPH vo výške 155.633 eur, ktorú si KTAG vypýtala od štátu. KTAG platila Kiskovi prezidentskú kampaň a sumu si potom dala do nákladov. Daňový úrad to však neuznal. V minulosti bol na poste konateľa firmy i bývalý prezident Kiska. Kým zastával svoj úrad, nebolo ho možné obviniť.


Kiskova reakcia

"Moje obvinenie je špinavá politická kampaň a je dôkazom politického vydierania a mafie, ktorá ovláda Slovensko. Fico (pozn. red. predseda Smer-SD) ma pred tým varoval, keď som ho odmietol dať na Ústavný súd. Ešte ako prezident vo februári som takýto postup Ficovej polície avizoval," tvrdí Kiska.

Exprezident poukázal na to, že polícia pri vyšetrovaní jeho firmy vymenila za dva roky troch vyšetrovateľov. Vo februári tvrdil, že ho mal Fico vydierať v súvislosti s voľbou kandidátov na ústavných sudcov a jeho ambíciou byť predsedom Ústavného súdu SR. Kiska si tiež myslí, že trestné stíhanie konateľa jeho spoločnosti KTAG je Ficovou pomstou za to, že ho Kiska nevymenoval za predsedu Ústavného súdu SR. Fico vtedy obvinenia odmietol.

BRATISLAVA/ TASR, TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Obvinenie

Dôležité udalosti