Domáce

Pozrite sa, kto koľko dlhuje Bratislave. Rekordér má zaplatiť až 121-tisíc eur

Hlavné mesto Bratislava
Zdroj: shutterstock

V článku nájdete zoznam dlžníkov hlavného mesta.

Hlavné mesto Bratislava znova zverejnilo na vlastnej internetovej stránke všetkých svojich daňových dlžníkov. Nachádzajú sa tam takí neplatiči, fyzické osoby, ktoré k začiatku tohto roka dlhovali mestu minimálne 160 eur. Firmy zase mesto zverejňuje, ak samospráve dlžia viac ako 1600 eur. Bratislavský magistrát eviduje ku koncu minulého roka 1059 neplatičov, ktorých dlžná suma sa spolu šplhá až na 2,81 milióna eur.

Zoznam dlžníkov nájdete TU!

"Ide o Bratislavčanov či podnikateľské subjekty, ktoré majú vo vzťahu k bratislavskej samospráve podlžnosti na dani z nehnuteľností, za ubytovanie, užívanie verejného priestranstva alebo pri miestnom poplatku za komunálny a drobný stavebný odpad," vysvetlil riaditeľ kancelárie primátora Ľubomír Andrassy.

Najväčší, takmer polovičný objem nedoplatkov tvoria podľa Andrassyho dlžoby na dani z nehnuteľností. U poplatku za komunálny odpad vraj ide o tretinový podiel.

"Medzi právnickými osobami má najväčšiu "sekeru" Hotel Bonbón, s. r. o., vo výške viac ako 121-tisíc eur, dispečerské služby Taxi Trend - Peter Fitoš v sume 67-tisíc eur a v tej iste sume má podlžnosti voči metropole i spoločnosť Pressburg Hotels," uviedol Andrassy.

Zdroj: shutterstock

V prípade fyzických osôb mestu podľa Andrassyho najviac dlhujú Mária Fitosová (27-tisíc eur), Viera Vandrášeková (22-tisíc eur) a Ernest Kovács (7 700 eur).

"Viac ako 95 percent fyzických osôb má podlžnosti maximálne do výšky tisíc eur," doplnil Andrassy.

Mesto k takémuto kroku pristúpilo prvýkrát v roku 2012, keď sa zmenil zákon o správe daní.

V zoznamoch sú uvedené základné informácie o neplatičoch, meno, adresa i dlžná suma. Od roku 2005 samospráva hlavného mesta vyrubila dane na úrovni 682 milióna eur, pričom nedoplatky tvoria 0,72 percenta zo sumy vyrubených daní.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.