Pellegrini v najbližšom čase oznámi, kto nahradí Kalavskú

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta.
Zdroj: TASR

Rozhodnutie odchádzajúcej ministerky rešpektuje.

Predseda vlády berie na vedomie rozhodnutie Andrey Kalavskej, ktorá sa rozhodla odísť z funkcie ministerky zdravotníctva.

Ako médiá informovala médiá jeho hovorkyňa Petra Macíková Predseda vlády v najbližšom čase oznámi, koho navrhne prezidentke poveriť riadením ministerstva zdravotníctva.

Zároveň sa poďakoval Kalavskej za všetko, čo rezort pod jej vedením urobil pre ľudí. Je presvedčený, že na ceste zodpovedných zmien v slovenskom zdravotníctve je nevyhnutné pokračovať a hľadať pre ne odborné riešenia i politickú podporu.

Zdroj: TASR

Šéfka rezortu sa pre odchod z funkcie rozhodla iba päť dní po tom, ako vláda (4. 12.) stiahla návrh reformy nemocníc, tzv. stratifikáciu, z rokovania parlamentu.

"Viete, veľa som nad tým, samozrejme, rozmýšľala. V stredu som mala chuť, stále má človek chuť odísť, pretože tak, ako sa správa niekto k svojmu ministrovi, ako sa správali ku mne, si myslím, že nie je adekvátne. Cítila som sa veľmi zle," komentovala.

"Stále si myslím, že takto sa nemá správať k svojmu ministrovi, ako sa zachovala strana Smer-SD ku mne," podotkla.

Prezidentka sa musí zotaviť z choroby

Prezidentka Zuzana Čaputová sa bude demisiou ministerky zaoberať hneď po tom, ako sa zotaví po chorobe a vráti sa do úradu. "Pani prezidentka sa lieči z akútneho zápalu dýchacích ciest, a preto musela zrušiť svoj pracovný program na najbližšie dni. O demisii pani ministerky zatiaľ nebola informovaná oficiálne," podotkol ešte v pondelok jej hovorca Martin Strižinec.

BRATISLAVA/zg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Demisia

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.