Domáce

Vrah policajta povedal, ako to bolo: Vulgárne nadávky, bitka a streľba

pn_strelec_pre_vierku[0]_BFFweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Pred súdom prezradil aj to, s akou zbraňou ho zabil.

Muž (31), ktorý v opitosti zastrelil policajta v službe sa dnes postavil pred sudcu. Na rukách mal putá, no nohách reťaze a na pravú nohu kríval. Sudca poslal otca dvoch detí do väzby. No než ho eskortovali do Leopoldova, prezradil, s akou zbraňou ho zabil a aj to, ako sa to stalo.

Tragédia sa stala cez víkend, keď 34- ročný policajt Peter hliadkoval aj s kolegyňou v Bolerázi blízko Trnavy. Po tom, čo zastavili Milana sa pokojná služba zmenila na drámu.

Obvinený muž tvrdí, že mu policajt vulgárne nadával. To ho nahnevalo a strhla sa bitka. Vodič mal zrazu v ruke policajtovu zbraň a dvoma ranami muža zákona odzadu zabil. Polícia však tieto tvrdenia popiera.

"V odvysielaných reportážach obvinený uviedol, že predtým, ako zastrelil policajta, ho policajt bil a vulgárne mu nadával. Toto tvrdenie kategoricky odmietame, nezakladá sa na pravde a nevyplýva ani z výpovedí svedkov. Uverejnenie takéhoto klamlivého tvrdenia vnímame ako poškodenie dobrého mena a cti zosnulého policajta.Práve naopak, policajt chcel byť ľudský. Páchateľ ho požiadal, aby mu povolil putá, lebo ho príliš tlačili. Keď mu policajt uvoľnil jednu ruku, využil príležitosť na streľbu na policajta," uviedla hovorkyňa trnavskej polície Martina Kredatusová.

Zdroj: TVMarkíza

Keď počula streľbu Petrova kolegyňa, ktorá bola vraj vzdialená pár metrov, vytiahla zbraň a na Milana začala strieľať. Údajne vystrieľala dva zásobníky, no ani jedna strela páchateľa nezasiahla.

Podľa našich informácii mala policajtka strieľať aj zo samopalu. Milan z miesta ušiel. Našli ho až v Bratislave v mieste, kde býva.

„Chcem sa ospravedlniť verejne celej rodine policajta. Aj keď som spravil, to čo som spravil, veľmi ma to mrzí a ospravedlňujem celej rodine," povedal obvinený Milan.

Milanovi namerali v dychu 1,38 promile alkoholu. Sudca ho poslal do väzby, aby nemaril vyšetrovanie. Ak mu dokážu vinu, hrozí mu až doživotie.

PIEŠŤANY/TVMarkíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti