Ako sa odláskovať? Podľa odborníka treba zmeniť jednu vec súvisiacu s myslením

Z dlhodobého hľadiska sa však musíte hlbšie ponoriť do seba.

Žijeme v digitálnej dobe a nie je vôbec výnimočné, že sa zamilujete cez internet. Istý čas si píšete s niekým, máte predstavy, ale po nejakom čase sa druhá strana odstrihne.

Podľa psychológa Roberta Krauseho na začiatku každého vzťahu sa ľudia správajú iracionálne. Odôvodnil to tým, že v mozgu sa odpájajú centrá zodpovedné za naše rozhodovanie. Aktivované sú emočné centrá, ktoré regulujú evolučne podmienené mechanizmy.

"Z evolučného hľadiska máme podmienené, že žena má tendenciu rodiť a muž plodiť. Z tohto uhla pohľadu máme možnosť vnímať, že k pomyselnému páreniu môže dochádzať v mysli a predstavách aj vtedy, keď s partnerom netrávime čas tvárou v tvár. Teda aj cez sociálne siete," vysvetlil psychológ.

Tvrdí, že by sme si mali uvedomiť, že zamilovanosť je podmienená geneticky, ale aj inštinktívne. Mali by sme si v tomto našom stave uvedomovať, že sa správame iracionálne a nie sme otvorení spätnej väzbe od nášho okolia.

A ako si viete uzatvoriť takúto vec? Jednou z možností je, že zmeníme spôsob myslenia a veci si zracionalizujeme. Krause však tvrdí, že toto riešenie nám pomáha iba krátkodobo.

Vo videu nájdete odpoveď na to, ako si viete pomôcť v dlhodobom horizonte.

Kto je Robert Krause?

Psychológiu začal študovať pred viac než 10 rokmi. Počas štúdia na vysokej škole napísal dve knihy a niekoľko vedeckých článkov. Pracoval ako dobrovoľník na detskej onkológii a taktiež s telesne a mentálne postihnutými deťmi. Pôsobil tiež ako dobrovoľník Svetovej organizácie UNICEF a viedol prednášky pre projekt Školy pre Afriku.

V roku 2015 bol vybraný medzi TOP 5 podnikateľov zo Slovenska, ktorí popri štúdiu podnikajú a to ako jediný zástupca z oblasti vzdelávania. Vyškolil niekoľko tisíc ľudí z 13 národností. V súčasnosti zastrešuje predmet Behaviorálna ekonómia v Španielsku na Univerzite v Manrese a vedecký modul aplikácie neuropsychológie v Montessori metóde v Mexiku, Španielsku a v Afrike. Je vysokoškolským učiteľom Katedre pedagogickej a školskej psychológie na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa.

Napriek mnohým pracovným úspechom je však Robert najmä človekom, pre ktorého je dôležitá rodina, zdravie, šport, rozvoj a vzťahy. Je šťastne ženatý a je otcom dvoch krásnych dcér- Ellie a Lori.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme My ženy

Dôležité udalosti