Pani Alexandru navštívil pracovník energetickej firmy. Bol vraj arogantný a tlačil sa do domu

Pracovník ju navštívil u nej doma a ponúkol jej ochranu pred budúcim rastom cien.

V Budmericiach neďaleko Pezinka viacerí podpísali prestup k inému dodávateľovi energie. A premýšľať o tom, čo urobili, začali až po niekoľkých dňoch.

Alexandra Nemcová odoberá plyn a elektrinu od Východoslovenskej energetiky. Pred pár dňami ju navštívil pracovník z konkurenčnej Západoslovenskej energetiky.

Vraj bol arogantný, neodbytný a tlačil sa do domu. Pozvala ho preto ďalej. Ponúkol jej ochranu pred budúcim rastom cien. Následne sa rozhodla podpísať zmluvu s človekom, ktorého hodinu predtým pustila do svojho domu.

O tri dni jej prišla obálka zo Západoslovenskej energetiky, kde jej ďakujú za prejavenú dôveru a sú radi, že energie bude odoberať od nich. Zmienku o garancii ceny, ktorú si myslela, že podpisuje, ale nikde nenašla.

Podľa psychologičky Evy Poliakovej základným pravidlom v takýchto situáciách je nepodpisovať nič v deň, keď vám produkt ponúkajú.

Zákon ale chráni aj tých, ktorí podpíšu bez rozmýšľania. Do 14 dní môžu odstúpiť od zmluvy bez udania dôvodu. Musia ale splniť formálne požiadavky, čo môže byť pre staršieho človeka ďalší stres.

Viac v reportáži Romana Ruttkaya


BUDMERICE/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme BA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.